İz Bırakan Kadınlar

-

NTV Radyo’nun “Kadınlar” dizisi, “Bilimde, Kültür ve Sanatta Yol Açan Kadınlar” yanında “Bilimde Külür ve Sanatta İz Bırakan Kadınlar”la devam ediyor.

Safiye Ayla'dan Bergen'e, Paris Pişmiş'ten Zabel Yaseyan'a, Sevgi Soysal'dan Tomris Uyar'a, Mina Urgan'dan Nezihe Muhittin'e, Adile Naşit'ten Neriman Köksal'a, Yıldız Kenter'den Leyla Gencer'e, Suna Kan'dan Peruz Hanım'a, Belgin Doruk'tan Müzeyyen Senar'a Türkiye’de iz bırakan kadınların hikayesini mikrofona taşıyoruz. Yaşayan az sayıdaki kadına mikrofon tutuyor; yaşamayanları ise onları en iyi tanıyanlara anlattırıyoruz. Her programı, o kadının en sevdiği ya da anlatıcı tarafından onu en iyi yansıtacağı söylenen şarkılarla hazırlıyoruz.

İz Bırakan Kadınlar dizisinde son olarak"Sinemayı artık bıraktığımı düşünüyorum" sözleri nedeniyle Türkan Şoray'la konuştuk. İz bırakmaya devam etmesi dileğiyle... 

Kadınlar dizisini Nacide Berber, Aynur Altunkaş ve Atilla Özdal'dan oluşan NTVRadyo ekibi hazırlıyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sosyoloji doktora öğrencisi olan Nacide Berber hazırladığımız listedeki kadınlar üzerine çalışıyor, onlarla röportaj yapıyor, kaybettiğimiz kadınları en iyi bilen kadınlara ulaşıp anlattırıyor. 
NTV Radyo editör-spikeri Aynur Altunkaş o söyleşiyi kelime kelime dinleyip edit ediyor. Ve prodüksiyon aşamasında Ufuk Tangel'den sonra Atilla Özdal şarkılarla düzenleyip yayına hazırlıyor.

NTVRadyo'nun Kadınlar dizisinde "ilk"lerden oluşan Yol Açan Kadınlar tekrar dinlemek isteyenler için burada 

İş kadınlarıyla söyleşilerden oluşan Güçlü-Mutlu-Başarılı / Girişimci Kadınların İlham Veren Hikayeleri’ni de buradan dinleyebilirsiniz 

Nacide Berber'in hazırladığı Radyo Belgeseli İz Bırakan Kadınlar,  NTV Radyo'da!Nacide Berber'in
hazırladığı
Radyo Belgeseli
İz Bırakan Kadınlar, 
NTV
Radyo'da!program podcast listesi >>