« diğer program podcastleri için tıklayınız

Güçlü, Mutlu, BaşarılıNTVRadyo "Kadınlar" dizisine "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Bilimde Kültür-Sanat Alanında Yol Açan Kadınlar" ile başladı. İlk kadın ressamlardan Mihri Rasim, Madam Curie'nin öğrencisi ilk kadın kimyager Remziye Hisar, sahneye çıkan ilk Müslüman kadın oyuncu Afife Jale... Aliye Berger, Gülten Kazgan, Betul Mardin, Fatma Aliye ve daha nice kadını en iyi bilenlere anlattırdık, hayatta kalan az sayıdaki öncü kadına mikrofon tuttuk. 

Diziye yine bilim, kültür ve sanat alanında İz Bırakan Kadınlar'la devam ettik. Leyla Gencer, Müzeyyen Senar, Gülriz Sururi, Zehra Bilir, Belgin Doruk, Muhterem Nur, Adile Naşit, Zeynep Hanım', Adalet Cimcoz, Tomris Uyar, Leyla Erbil, Sevgi Soysal, Esengül ve daha nice kadına NTVRadyo'yu açtık.

Bu kez Girişimci Kadınların İlham Veren Hikayeleri'yle devam ediyoruz. Sıfırdan, kendi sermayesiyle, kendi emeğiyle yola çıkan, işini kuran yaratıcı kadınlar. Güçlü-Mutlu-Başarılı Kadınlar... 

Söyleşileri yine Nacide Berber yaptı, NTVRadyo'nun editör-spikeri Aynur Altunkaş ve Prodüktör Cengiz Saral yayına hazırladı.

Yola çıkmak için bekleyen, hayal kuran kadınlara ilham vermesi dileğiyle...

Yol Açan Kadınlar’ı buradan dinleyebilirsiniz 

İz Bırakan Kadınlar’ı buradan dinleyebilirsiniz