Şarkılar ve Hikayeleri

Şarkılar ve Hikayeleri
Şarkılar ve Hikayeleri
Can Doğan
Can Doğan

Şarkılar ve Hikayeleri

HAFTALIK PROGRAM

“Her şarkının bir hikayesi var”

Bob Dylan, bir çingene kızın hikayesini anlatan "One More Cup Of Coffee"yi 1975'de bir gece kulübünde, Paul McCartney "Hey Jude"u boşanma sürecindeki John Lenon'un oğlu Julıen’a ‘moral olsun diye’ yazmıştı.

Bildiğimiz bilmediğimiz nice şarkı var. Kimi bir kaç kez dinlenip unutuluyor, kimi uzun yıllar kulağımızın pasını siliyor. 

Can Doğan bu programda, dünyanın dört bir yanından şarkıların nasıl, nerede, hangi koşullarda, ne için yapıldığını anlatıyor.

Podcast

Şarkılar ve Hikayeleri -Eurovision 198217 Temmuz 2021

Şarkılar ve Hikayeleri

Türkiye finaline 6 şarkı kalmıştı... 4'ünü Neco seslendiriyordu... Tabi yarışmanın 1.si, 2.si, 3.sü ve 4.lük ipini de Neco göğüslüyordu. Ancak o yılın Eurovision galibi Almanya vatandaşı 18 yaşında genç bir kadın oluyordu.

İşte o şarkılar, Şarkılar ve Hikayeleri'nde...

Şarkılar ve Hikayeleri -80'li yıllarda Eurovision10 Temmuz 2021

Şarkılar ve Hikayeleri

Türkiye'nin Eurovision'lu yıllarını anlatmaya devam ediyoruz.
79'da yarışmaya katılmadık, Eurovision artık memleket meselesi olmuştu. Nasıl bir yöntem izlemeliydik? Taktik arayışlara girildi. Nihayetinde önce şarkıcı, sonra şarkının seçilmesine karar verildi.
Can Doğan bu hafta 1980 ve 1981'li yılları anlatıyor.

Şarkılar ve Hikayeleri -Eurovision'da 1979 yılındayız03 Temmuz 2021

Şarkılar ve Hikayeleri

Şarkılar ve Hikayeleri’nde Türkiye’nin Eurovision yıllarına bakmaya ve o şarkıların hikayelerini dinlemeye devam ediyoruz.
1979 yılındayız. Kudüs'te yapılacak finale gitmek için 6 şarkı yarıştı. Ancak İlhan İrem'in şarkısı diskalifiye edildi. Can Doğan bugün işte o 6 şarkıyı çalıyor.

Şarkılar ve Hikayeleri -Eurovision maceramız – 4. Bölüm26 Haziran 2021

Şarkılar ve Hikayeleri

Can Doğan ile Şarkılar ve Hikayeleri’nde Türkiye’nin Eurovision yıllarına bakmaya ve o şarkıların hikayelerini dinlemeye devam ediyoruz. 1979 yılında düzenlenen Ulusal yarışmada yarı finalde elenen sesleri ve hikayelerini dinliyoruz. Kimler mi var? Beyaz Kelebekler – Yaşa Sen de, Füsun Behiç ve Arkadaşları – Burçlar, Kuzenler – Bir Gün, Ercan Turgut ve Grup Stüdyo - Al Götür Beni, Nur Yoldaş ve Golden Horn – İlyada, Serpil Eroymak adn The İstanbul Singers - Senden Aşk Dilemiyorum ki, Sibel ve Vokal Ankara - Evren ve Biz... Herkese iyi dinlemeler


Şarkılar ve Hikayeleri -Eurovision maceramız – 3. Bölüm19 Haziran 2021

Şarkılar ve Hikayeleri

Can Doğan ile Şarkılar ve Hikayeleri’nde Türkiye’nin Eurovision yıllarına bakmaya ve o şarkıların hikayelerini dinlemeye devam ediyoruz. 1978 yılında Ulusal yarışmada finale kalan sesleri ve hikayelerini dinliyoruz. Türkiye’de 232 şarkı arasından yarı finale 12 şarkı kaldı ve finalde 5 isim vardı... Peki neydi o şarkılar? Aydın Tansel – Hiç Şansım Yok, Nükhet Duru – Anılar, Ali Rıza Binboğa – Baharım Sensin, Ayça Oktay – Küçük Kız, Rezzan – Bu Gece, Nükhet Duru ve Modern Folk Üçlüsü – Dostluğa Davet, Serpil Barlas ve İkinci Baskı – Yaşamana Bak, Grup Karma – İmkansız ve finalin galibi; Nilüfer ve Grup Nazar – Sevince