Masal Bu Ya!

Masal Bu Ya!
Masal Bu Ya!
Judith Liberman
Judith Liberman

Masal Bu Ya!

Büyüklere masal ve ilham için

Fransız anlatma uzmanı Judith Liberman'ın programında Anadolu'dan ve dünyanın dört bir yanından masallar yayınlıyor, kulaktan kulağa yayılsın istiyoruz. Çünkü biz unutulmaya yüz tutmuş masalları seviyor, unutulmasın istiyoruz.

Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor. Hem de dünyadaki farklı ülkelerden farklı kültürlerden farklı versiyonlarına dikkat çekerek... Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor.

NTVRadyo’da "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Bu programda aslında büyüklere masal anlatıyor; Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekiyor; masallarını şarkılarla, çaldığı birbirinden ilginç, bazıları el yapımı enstrümanlar çalarak süslüyor. Bu konuda bir dönem müziğiyle Tahir Ayne'nin, daha sonra ise Gözde Berberoğlu'nun Judith Liberman'a eşlik ettiğini teşekkürlerimizle ekleyelim.


Masallarıyla ilham veren Judith Liberman zaman zaman yine aynı amaçla ve gündemle bağlantılı olarak konuklar da alıyor programına. Pedagog, eğitimci, psikolog, yazar, müzisyen, şair, oyuncu... Konuklarıyla masalların gücü, yaşam ve ilham üzerine, iletişim, anlama, dinleme, fark etme. yavaşlama, bütün bunların yolları üzerine konuşuyor. 


Büyükler için “Masal Terapi”, “Masallarla Yola Çık” ve "Bir Masal İyi Gelir" adlı 3 kitabı olan Judith Liberman çocuklar için ilk masal kitabını kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: "Önce hayal". Çocuklar için ikinci masal kitabı da raflarda: "Taş Masalı".

Podcast

Masal Bu Ya! -Zamanın masalı02 Ocak 2022

Masal Bu Ya!

#masalbuya
Hayatın kaynağını gözden kaçırınca...
Karanlık oldu. Dünyanın sonunun geldiğini anladılar.
Ama tüm canlılar, hayat devam etsin, dünya dönsün istiyorlardı.
Çığlıklarını bir adam duydu; Dokumacı.
Ve zamanı yarattı.
Ama sadece 1 gün yetecek kadar.
Her karanlığın ardından yine yeni bir gün.
...
Judith Liberman, ses tasarımcısı Dr. Oğuz Öner eşliğinde yeni yıl masalını anlatıyor.
İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Çocuk için Orff zamanı13 Haziran 2021

Masal Bu Ya!

Orff herkesin müzik yapmasını kolaylaştıran bir şemsiye. Oyunla müzik, dil, hareketi bir araya getiren üçgeninde çocukta var olan yaratıcılığı ortaya çıkaran bir form. Judith Liberman’ın konuğu Orff çalgıları üreten, pedagojik çalgı yapım eğitimi veren yazar, müzik eğitimcisi, çocuk ozanı Onur Erol. Pandemi döneminde çocuklara her hafta online konser veren Onur Erol hikayelerini, konserlerini, eğitimlerini anlatıyor ve şarkı söylüyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Şehirli çocuk için doğa dersleri06 Haziran 2021

Masal Bu Ya!

Judith Liberman’ın bu hafta gündemi; Dünya Çevre Günü nedeniyle doğa ve çocuk. Toprağa çıplak ayakla basarak koşup oynayan çocuğun farkı ne? Topraklanmak ne demek? Peki bilinmezliklerle dolu, masallarda korkutucu olabilen doğada, ormanda çocuk için mikroplu ya da zehirli olan, risk taşıyan şey ne? Peki kirlenmek çocuğa ne kazandırır? Judith Liberman bütün bu soruları, çocuk – doğa ilişkisini çocuk gelişimi uzmanı olan konuğu Funda Turhan’la konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Duvarları aşan çocuklar30 Mayıs 2021

Masal Bu Ya!

Çocuk duvarı aşamaz, ama hayal edebilir. Ve hayaller sınır tanımaz! Ayşegül Dede yeni bir masal kitabı serisiyle Judith Liberman’ın konuğu oldu. Terapilerinde hazırladığı ödevlerden çıkan bu 3 yeni masal kitabını anlattı; çocuklara merak etmeyi, özgürlüğü, sınırları aşmayı ve mutlu olmayı anlatmanın yollarını konuştular. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Çocuğu uygunsuz içerikten korumak!22 Mayıs 2021

Masal Bu Ya!

Kendisi de sosyal medya kullanıcısı olan Judith Liberman diyor ki; “Sağlıklı beslenen bir ailede büyüyen çocuk, sağlıklı beslenmeyi öğrenir.” Yani örnekle öğretiyoruz. Peki siz sosyal medyayı nasıl öğrendiniz, çocuğunuza nasıl örnek oldunuz? Kurallarınız var mı? Kavga ediyor musunuz? Ya güvenlik? Tacizden korunma?! Judith Liberman’ın konuğu “İnternet Sır Tutmaz” kitabının yazarı Nurseli Tamer. Siber zorbalık kurbanı 16 yaşındaki Amanda Todd’un hikayesinden başlayarak interneti, sosyal medyayı, olası tehlikeleri ve sağlıklı kullanım kurallarını konuşuyorlar, tavsiyeler veriyorlar. Cover art: Edmon De Haro

Masal Bu Ya! -Dört duvarın içinde nasıl genişleyeceğiz?16 Mayıs 2021

Masal Bu Ya!

Biz çocuğu parka götürür, ama orada “Koşma, yapma” diye uyarırız. Peki dört duvarın içinde nasıl genişleyeceğiz? Hayallerimizdeki sınırları nasıl kaldıracağız? Birbirimizi nasıl hissedeceğiz? Judith Liberman, Yeşim Cimcoz’la konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Bulutlar neye benziyor?09 Mayıs 2021

Masal Bu Ya!

Herkes oyuna! Bulutla ya da dağınık kıyafetlerle oyuna davet! Oyun, insanın ana dili ve çocuk ya da yetişkin, her insanın en temel ihtiyaçlarından biri. Judith Liberman bugün “Her Yerde Oyun” ve “Bu bir masal mı?” adlı kitabın yazarları Elif Konar Özkan ve Ümit Yaşar Özkan’la büyüklerin oyuna yeniden girme zamanının geldiğini konuşuyor, oyun önerilerini paylaşıyor. Günün masalı konuklardan: Biricik Masal. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Dünyayı değiştirmeye tabağımızdan başlasak!03 Mayıs 2021

Masal Bu Ya!

Filmlerde izlediğimiz çaresiz gezegen senaryosu ne zaman gerçeğe dönüştü? Film setlerinden süper kahramanlar gelip gezegenimizi kurtaramıyorsa bizler gündelik kahramanlar olabilir miyiz? Dünyayı değiştirmeye tabağımızdan başlayabilir miyiz? Acaba dünyanın sorunu çok tüketmek mi çok üretmek mi? Doğada gerçekleşen ahenk ve döngü bizim yaşamımızda da var, bunu daha etkin deneyimlemek için modeller ve egzersizler günlük yaşamımıza uygulanabilir. Judith Liberman bu bölümde Aylin Gezgüç’le kapsamlı ve sıcak bir gezegen turuna çıkıyor. “Dünyayı Ben mi Kurtaracağım” kitabı ekseninde; filmlerden, bilimsel verilerden, günlük pratiklerden, çocuklardan, ahtapotlardan, pozitif döngüden söz ediyorlar. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Pandeminin psikolojisi25 Nisan 2021

Masal Bu Ya!

Pandeminin getirdiği belirsizlik ile başa çıkmak için genellikle iki eşlikçi var; meşguliyet ve telaş. Boş zaman hayalleri kurarken içinde bulunduğumuz koşuşturma halini dengelemek için neler yapabiliriz? Birçok rol üstlenirken sınırlarımızı nasıl belirleyebiliriz? Şehirlerimizin ve alışkanlıklarımızın bedenimiz ve ruhumuz üzerine etkisinden bahsederken; Ankara "oturuyor", İstanbul "koşuşturuyor" çare belki de İzmir'de "çimlerde" diyor Judith... Judith Liberman bu bölümde Klinik Psikolog Şencan Çınar ile pandeminin psikolojisi üzerine sohbet ediyor. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Geleceği kitaplarla kurmak19 Nisan 2021

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu bölümde Gün Işığı Kitaplığının kurucularından, yazar Mine Soysal ile sohbet ediyor. Birlikte önemli bir sorunun peşine düşüyorlar; İyi bir okur var etmek istiyorsak nereden başlarız? Köy Enstitüleri zamanında öğretmenlerin yıl içerisinde yirmi dört kitap okuma yaptırımından bahis açıp, bugünün çağdaş okurlarına nasıl ulaşılabileceği ile ilgili formüller sunuyorlar.

Masal Bu Ya! -Konuk: Ezo Sunal12 Nisan 2021

Masal Bu Ya!

1 çocuk, 9 kitap, sayısız resim... Judith liberman'ın bölüm konuğu, çocuklardan aldığı ilhamı çocuklarla paylaşan Ezo Sunal. İki "oyuncu" anne dünyanın merkezine oyunu koyduklarını düşleyip sohbet ediyorlar. Sevip kaybettiğimiz, bulduğumuzda sahiplendiğimiz çocukluk düşlerimizden, gülüşlerimizden, müzikten, masallardan, yaşamın başlangıcından örnekler veriyorlar. Mükemmelliği aramanın yoruculuğu, hata yapmanın yaratıcılığa yol açan güzel aralığı ve kendini insanca kabullenebilmenin samimiyeti... Şöyle söylüyor Ezo Sunal anneliğiyle ilgili kendine telkin verirken; "Kendin ol ve tadını çıkar, çabuk geçiyor günler." "Günler uzun, yıllar kısa." Keyifli dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Ceyda Düvenci'yle paylaşmak üzerine04 Nisan 2021

Masal Bu Ya!

🎈 Judith Liberman ve Ceyda Düvenci'den etki gücümüzü farketmek ve sevgiyi paylaşmak üzerine meraklı bir sohbet. Dijital çağda yalnızca iç sesimizle var olabilmemiz ne kadar mümkün? Bunu gerçekleştirebilirsek ne olur? Cesaret, inanç ve sevgi, bu bölümde çocuklar, kadınlar, anılar ve kitaplar var. İyi dinlemeler. 🎉

Masal Bu Ya! -Ağıtların Tanrısı28 Mart 2021

Masal Bu Ya!

"Vahşi şeylere dair evcil bir dil kullanmaya gerek yok artık." Ölüme tanıklık etmek için bir yakınımızın ölmesine gerek yok, hayatın anlamını ölüm üzerinden aramak biraz da insanca bir öze yaklaşım hali. Maruz kaldığımız kurguların hayatımıza iz düşümleri adımlarımızı nasıl etkiler? Hikayeler canlıysa ve bir ırmak gibi içine düşebilirsek, ölümle olan ilişkimizin dinamiği değişir mi sahi? Çocuklara ölümden nasıl bahsetmeli? Ya da ilkin yetişkinler kendi yasına mı bakmayı öğrenmeli? DNA'mıza uygun hayatlar yaşamıyoruz ve bu yüzden çok normal bir refleksle kendimizi kapatıyor ve korumaya alıyoruz. Anlatının sihrinden faydalanıp farkındalıkla olan ilişkimizi neye dönüştürmeli? Rahatsızlık vermeden birlikte rahatsız olmayı sahiplenenlerin öyküsü; Ağıtların Tanrısı... Judith Liberman bu bölümde Hayal Gücünün Poetiği üzerine yüksek lisans çalışmalarını sürdüren, 2014 yılında yönetici görevinden ayrıldıktan sonra kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı olarak yer alan, fizyoloji ve sinir sistemi alanlarında uzmanlaştığı farklı protokoller çerçevesinde kadim hikâyeler üzerinden, bilgelik, aşk, ölüm ve özgürlük gibi insan olmaya dair konularda grup ve yaş dinamiğine göre değişen çalışmalar yapan; Sepin İnceer ile sohbet ediyor.

Masal Bu Ya! -Olmayan şeyler ve gençler21 Mart 2021

Masal Bu Ya!

Çocuklar için düşün yetişkinler için hareket et, peki ya genç yetişkinler? Anne babasını gözlemleyip, bu hayatı mı yaşayacağım diye endişelenenler, henüz ne yaşadığını idrak edemeyenler, yaşamdan zevk alanlar, yaşamı zevkli hale getirenler... Arada kalan bu gençler aslında ayna görevi görürler. Judith Liberman, genç yetişkinler için üreten Füsun Çetinel ile sohbet ediyor. Çocukluktan sonra girilen tünel, gençlerin kurduğu cümleler. Sahiplendiğimiz mesafeler ve yarattığı etkiler... Pandemi ile birlikte değişen oyun alanlarında gençler ne yaşıyor? "Anı" yaratabilecek anlar için neler mümkün? Evin salonu sahneye dönüşürse ne olur? Tutkular, yemekler, sorumluluklar ve yaratıcılığı tetikleyen özgür alanlar Masal Bu Ya'nın bu bölümünde bulacağınız işaretlemeler. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Kendin olmanın dayanılmaz hafifliği14 Mart 2021

Masal Bu Ya!

Duygu ve düşüncelerimizi yargılamadan, kendimizi manipüle etmeden hakkımızı teslim etmek mümkün mü?

Masal Bu Ya! -Bütüncül kadın ve uyuyan güzel07 Mart 2021

Masal Bu Ya!

Uyuyan güzel uyanmak için prensin öpücüğünü değil de yüzyıl döngüsünü bekliyor olabilir mi? Kulenin etrafını saran çalıları bir rahim gibi okumak, yıllardır yargılanan uyuyan güzeli rahim bilgesi yapar mı? Judith Liberman, bu bölümde, bütüncül kadın sağlığı üzerine çalışmalarını sürdüren Selen Çağlayık Eloğlu ile sohbet ediyor. Değişen kadın masallarından, modern tıp ve ayinsel bilginin dengesinden, bilginin kopukluğundan ve lohusalıktan; kadın olmaktan konuşuyorlar. Bu bölümde "neden bize değil de, Google'la soruyorsunuz her şeyi" diyen anneler, aşka uyanan prensesler, şiirler var. Durma, dinlenme, dağılma ve tüm haklarıyla, bebekle doğan bir kişiyi daha görünür kılıyorlar, bir anne olarak kadını. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Simgesel yaşamın keşfi26 Şubat 2021

Masal Bu Ya!

Masalcılar bazen bilmece ile başlarlar hikayeye; bilmecelerden, evimizin önündeki ağaçtan, yeni doğmuş çocuklardan, kurtlarla koşan kadınlardan, sandığa benzer kafamızdan, ihtiyacımız olan örüntülerle; simgelerle kafamızı havalandırıyoruz. Judith Liberman bu bölümde yoga eğitmeni, refleksoloji ve numeroloji uzmanı, masalcı Muzaffer Elif Öney ile simgesel yaşamın keşfi üzerine sohbet ediyor. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Taş Çorbası Masalı14 Şubat 2021

Masal Bu Ya!

Judith Liberman, sevgililer gününü bir masalla kutluyor. "Hayat, paylaştıkça lezzetlenir." "Bahçelerinden bereket taşan bir köy vardı. Fakat bu köyde her evin etrafı kalın duvarlarla çevriliydi, kimse paylaşmayı bilmezdi. Derken köye bir gezgin geldi. Cebinden bir taş çıkardı, meydanda ateş yaktı, başladı çorbasını pişirmeye. Köylüler yavaş yavaş toplandılar kazanın başına, lezzet kattılar çorbaya..."

Masal Bu Ya! -Oyun bir düş işi & Neredesin Masalı07 Şubat 2021

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu bölümde, Klinik Psikolog Berrak Artemiz ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Suat Güneş ile "Oyunlar Kitabı"nı konuşuyor. "Yaşlandığımız için oyun oynamayı bırakmayız, oyun oynamayı bıraktığımız için yaşlanırız." diyen Bernard Shaw'a selamla, bir düş işi olan oyunun yetişkinlerin dünyasındaki etkilerini duyabileceğiniz bu programda bir sorunun peşine düşülüyor; "yetişkinlerin oyun oynamaya ihtiyacı var mı?" Yaşam sevinciniz çoğalsın, keyifli dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Kadınlar şifa mıdır? & Deli eden suyun masalı01 Şubat 2021

Masal Bu Ya!

Kırmızı ipe tutunan kadınlar ne arıyor? Şifa birlikte, bir araya gelmekle mi olur? Kendimiz için kişisel gelişim yaratabiliriz ama ya dünyanın dengesi bozulmuşsa, nasıl fark yaratacağız? Kişisel gelişimi, sürdürülebilir kılmak mümkün mü? Judith Liberman, kadim bir ritüel olan "kadın çemberi"ni bugünün modern hayatında uygulayan ve bu alanda Türkiye’de akla gelen ilk isim Filiz Telek’i konuk alıyor; yeni kitabı "Kadınlar Şifadır" üzerine konuşuyor. İkinci bölümde "Deli Eden Suyun Masalı" var. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Değişim Planları & Görebiliyorum Masalı25 Ocak 2021

Masal Bu Ya!

Yılbaşı, yani kış mevsiminin ortası yeni kararlar almak ve harekete geçmek için doğru zaman mı? Sıfırdan başlamak mümkün mü? Bazen o kadar çok değiştirmek istediğimiz şeyler, neden bir türlü değişmiyor? Judith Liberman bu konuları Psikiyatrist İlker Küçürparlak ile konuşuyor. Sohbetin ardından "Görebiliyorum Masalı"nı anlatıyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Geleceğin yetkinlikleri neler?17 Ocak 2021

Masal Bu Ya!

Yetenek ile yetkinliğin farkı ne? Geleceğin ihtiyaçlarıyla örtüşen yetkinlikler hangileri? Peki beynimizi daha iyi nasıl kullanabiliriz? Bilmeniz gereken cevaplar var. Öğrenmek, yaratıcılık, analitik düşünmek, yenilik, inanmak, masallar… Judith Liberman bütün bunları biyofizikçi Dr. Kerem Dündar ile konuşuyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Kendini arayan Aaron'un masalı11 Ocak 2021

Masal Bu Ya!

"Kendinizi hissediyor musunuz?" Judith Liberman bu soruyla başlıyor ve zamanının çoğunu sanal dünyada geçirenler için bir masal anlatıyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Neşesiz diyetten sağlıklı beslenmeye!04 Ocak 2021

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bugün konuğu diyetisyen Elvan Odabaşı ile sağlıklı beslenmeyi ve "neşesiz diyet"i, sonra pandemiyle değişen sofraları konuşuyor. "Hasta Çorbası" gibi niyetin önemine ilişkin tavsiyeler de var. Günün masalı da konuyla ilgili: Kralın Sağlığı Masalı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Judith'ten yeni yıl için masallar27 Aralık 2020

Masal Bu Ya!

2021 için çok dileğimiz var. Ama Judith Liberman "Dilek dileme, hayal et" diyor. Judith Liberman 2020'nin son programına bu sözle başladı ve hayal gücünü harekete geçirecek 3 masal anlattı. MASAL BU YA yeni bölüm yayınlandı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Masallarla psikolojik astroloji sohbeti20 Aralık 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu bölümde masallı sohbet yapıyor. Konuğu psikolojik astroloji eğitmeni ve yazar Gülden Bulut. İki masal anlatıyor: Leyla ile Mecnun ve Gözdeki Leke. Ve son kitabı "Aşkın Simyası" olan Gülden Bulut ile bu masalları, aşkı, ilişkileri konuşuyor. İyi dinlemeler (Yayın tarihi: 20 Aralık 2020)

Masal Bu Ya! -Yazarak hafiflemek!14 Aralık 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bugün “Şifa Beklerken” ve “6 Dakika” kitaplarının yazarı Yeşim Cimcoz’la konuşuyor. Yazmanın iyileştirici gücü, hafiflemesi üzerine. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Masallar çocukta travma yaratır mı?06 Aralık 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman masalların çocukları nasıl etkilediğini, kötü kalpli üvey anne, ormana terk edilen çocuk, devlerin olduğu masalların travma yaratıp yaratmadığını konuşuyor. Peki bu masalları dinleyen çocuk, neden unutmuyor da, büyüyünce aynı masalları kendi çocuğuna da anlatıyor? Masalların bu "kötü" unsurları içermesinin bir anlamı mı var? Judith Liberman, konuğu Psikiyatrist Taner Yılmaz'la bunları konuşuyor. Haftanın masalı: Çakıl taşı masalı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Çocuklar, kitaplar, masallar29 Kasım 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu hafta çocuğa kitapları sevdirmek, çocuk kitapları, masallar ve gerçeklik arasındaki çizgi üzerine çocuk kitapları yazarı Mavisel Yener'le konuştu. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Dilek Ağacı ve Fil masalları22 Kasım 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bugün çocuk kitapları yazarı Ünal Güner'le masallar üzerine sohbet ediyor ve 2 masal anlatıyor: Dilek Ağacı Masalı ve Fil Yetiştirme Masalı. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Yeteneğin keşfi ve yolunu bulmak!16 Kasım 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu hafta, herkesin kendi yolunu bulmasının önemine işaret ediyor. Konuğu Dr. Bahar Eriş'le son kitabı "Senin yolun hangisi" "Esas Sorun Masalı"nı anlatıyor. çocuk kitapları yazarı ve araştırmacı Dr. Bahar Eriş'le çocukları, masalları, çocukların yeteneklerinin üzerine konuşuyor; merak ettiklerini soruyor: Yetenek diye bir şey var mı? Yetenek nasıl keşfedilir? Çalışarak geliştirmek mümkün mü? Çocuk nasıl yönlendirilmeli? Çocuk bir işi sevmiyorsa, çalışmaya ve öğrenmeye zorlayarak sevdirmek mümkün mü? Programın ikinci bölümünde ise "Esas Sorun Masalı"nı anlatıyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Konuk: Gökçen Zorcu & Uykusu Kaçan Orman masalı08 Kasım 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu hafta çocuk kitapları yazarı Gökçen Zorcu ile çocukları ve masalları konuşuyor. Programın ikinci bölümünde anlattığı masal: Uykusu Kaçan Orman Masalı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Konuk: Nil Karaibrahimgil25 Ekim 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bu kez, pandemi döneminde İstanbul'un merkezindeki evini kapatıp, eşi ve oğluyla şehre 1 saat uzaktaki kır evinde yaşamaya başlayan Nil Karaibrahimgil'e konuk oldu, yeni hayatı konuştular. Judith programın ikinci bölümünde "Filin Gözü" masalını anlatıyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Judith, İstanbul Masal Okulu'nda18 Ekim 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bugün yeni kurulan İstanbul Masal Okulu'na gidiyor ve orada neler olduğunu öğretmenlerle konuşuyor, sorular soruyor. "Masal gibi" değil, masal okulu. İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -Düş Hekimi & Arslan ve Fare Masalı04 Ekim 2020

Masal Bu Ya!

Judith Liberman yeni sezonun ilk programında, pandemi nedeniyle yine evinden yayında. Bugünkü konuğu Argın Kubin. Kendi ifadesiyle "çırak doktor" ve tıp eğitimi yanında hikaye anlatıcılığı eğitimi de aldığı için aynı zamanda "düş hekimi" olan Argın Kubin önce çocuk hastalara masal anlatarak başlıyor, sonra büyüklere ve hasta yakınlarına anlatıyor. Masalların iyileştirici gücüne ilişkin bu sohbetin ardından Judith'den "Arslan ve fare masalı"nı dinleyin.

Masal Bu Ya! -Taşçı Masalı28 Haziran 2020

Masal Bu Ya!

Taşçı Masalı Büyüklere Masallar Judith Liberman bugün çok sevdiği bir masalı anlatıyor: Olduğumuz kişi, bulunduğumuz yer, yaptığımız işle memnun olmak zor olabilir. Sanki hep bir zirvenin gölgesinde kalıyoruz. Bugünün masalı bize “az yeter” demeye, her an tam ve eksiksiz bir deneyimin tadını çıkarmaya davet ediyor. Bir varmış bir yokmuş, yüksek bir dağda taş kıran bir adam varmış! Sabahtan akşama kadar taş kırdığı çok mutluymuş. Şarkı söyleyerek, ıslık çalarak taş çalıyormuş. O kadar mutluymuş ki, yanına bir peri gelip yerleşmiş. Çünkü periler çalışkan ve mutlu insanları çok sever. ... JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Şans Kader Kısmet Masalı 21 Haziran 2020

Masal Bu Ya!

Şans, kader, kısmet! (Büyüklere Masallar) Judith Liberman bugün Sufi geleneğinden bize ulaşan bir masal anlatıyor; “Bu masal bizi hayata, hayatın akışına teslim olmaya davet ediyor” diyor. Ülkenin en iyi ayakkabıcısı olduğunu söyleyen bir ayakkabıcının masalı. İyi dinlemeler. JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Hasan'ın Masalı13 Haziran 2020

Masal Bu Ya!

Babası, Hasan’a ne ev ne arsa, sadece bir söz bıraktı. “Bu sözümü dinlersen, hayatın çok güzel olur” dedi. Judith Liberman çocukken en sevdiği masalı, babasının ona anlattığı masalı anlatıyor. Onu biraz değiştirdi, bir de şarkı ekledi. Şimdi onu anlatırken, dinleyicileri birlikte hayal kurmaya davet ediyor: Hasan’ın masalı. MASAL BU YA ve JUDİTH LİBERMAN Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Pandemi ve yemek - Konuk: Psk. Pınar Şakiroğlu Yılmaz07 Haziran 2020

Masal Bu Ya!

Pandemi ve yemek ilişkisi (Masalların gücü ve ilham) Judith Liberman bugün Psikolog Pınar Şakiroğlu Yılmaz ile pandemi döneminde değişen yemek yapma ve yeme alışkanlıklarının nedenini konuşuyor. Zaman ve ritm duygusu, ritüel, ekmek yapmak, sağlıklı yemeye çalışmak... İnsanları buzdolabına gönderen şey korku mu? Mutluluktan mı, mutsuzluktan mı? JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Pandemi ve değişim - Konuk: Terapist Filiz Telek31 Mayıs 2020

Masal Bu Ya!

Pandemi döneminde değişim için ritüeller! (Masalların gücü ve ilham) Judith Liberman bugün terapist Filiz Telek ile konuşuyor: Pandemi döneminde dönüşüm ve değişim için ritüeller bize yardım edebilir mi? Ne yapabiliriz? JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Pandemi ve ruh halimiz - Konuk: Psikiyatr İlker Küçükparlak 24 Mayıs 2020

Masal Bu Ya!

Evde kalmakla başetmek için (Masalların gücü ve ilham) Pandemi ve #evdekal dönemini nasıl kolay atlatabiliriz? Daralmamak için ne yapmalıyız? Judith Liberman pandemi dönemiyle başa çıkmanın yollarını #MasalBuYa dinleyicileri için Psikiyatrist İlker Küçükparlak ile konuşuyor. JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Evde Çocuklarla Etkinlik - Konuk: Ayşegül Dede17 Mayıs 2020

Masal Bu Ya!

Pandemi döneminde çocuklarla evde kalmak (Masalların gücü ve ilham) Judith Liberman pandemi nedeniyle "evden eve" program kayıtlarını sürdürüyor. Bugün evde kalma dönemini en zor yaşayan, anlayamayan çocuklarla neler yapılabileceğini, çocuk kitapları çıkaran yayıncı Ayşegül Dede ile konuşuyor. Evde çocuklarla yapılabilecek etkinlikler, oyun önerileri.. JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Evden masallar: Bülbül Masalı & Nasrettin Hoca03 Mayıs 2020

Masal Bu Ya!

Pandemi döneminde bir masal bir fıkra (Masalların gücü ve ilham) Judith Liberman evde kalanlara, evinden masal anlatmayı sürdürüyor. Bugün özgürlük temalı "Bülbül Masalı" ve bir de Nasrettin Hoca Fıkrası anlatıyor. JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Her pazar sabahı Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor, gündemi, merak ettiklerini uzmanlara soruyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Evden masallar - Korku Masalı ve Ayak İzleri Masalı25 Nisan 2020

Masal Bu Ya!

Korkunun zararı üzerine masallar (Masalların gücü, ilham ve yaşama dair sohbetler) Judith Liberman pandemi nedeniyle #evdekal gündeminde “Masal Bu Ya” programını evden yapmaya devam ediyor. Bugün korkunun vereceği zarar ve güvende hissetmek üzerine ilişkin 2 masal anlatıyor. JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Kurbağa Prenses Masalı19 Nisan 2020

Masal Bu Ya!

“Kurbağa çocuk” masalı (Masalların gücü, ilham ve yaşama dair sohbetler) Pandemi döneminde evde kalsak bile masalsız kalmayalım, diye Judith Liberman pandemi nedeniyle evden çıkmadı ama masalını kaydedip gönderdi. Çocuğu olmayan çift, bir kurbağayı evlat kabul ederse ne olur? Hayatları nasıl değişir? Kurbağa, çocuğun yerini tutar mı? Elalem ne der? JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Beden ve zihin uyumu - Konuk: Psk. Hasan Arslan & Parçalanmış Dünya Masalı12 Nisan 2020

Masal Bu Ya!

Yavaşlama sanatı ve "Parçalanmış Dünya" Masalı (Judith Liberman'dan Büyüklere Masallar) 3 kuru üzümü dinleyerek, elinle dokunarak, koklayarak, dilinle dokusunu hissederek, tadını alarak, içinden çıkacak tadı bekleyerek yeme egzersizini anlatıyor Judith ve “Üçüncü üzüm tanesine geldiğimde doymuştum” diyor. Judith Liberman bugün psikolog Hasan Arslan ile beden ve zihin arasındaki bağlantıyı hissetmek, unutulan bu bağlantının nasıl kurulabileceği, bunun yolları üzerine konuşuyor. Pandeminin başladığı günlerde zihnimizden geçenleri. her şeye rağmen huzurlu zihnin mümkün olup olmadığını soruyor. Ve ardından "Parçalanmış Dünya Masalı" anlatıyor. JUDİTH LİBERMAN VE MASAL BU YA Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor. NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor. Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya! -Çocukların Potansiyeli - Konuk: Bahar Eriş & İpi Çek Masalı05 Nisan 2020

Masal Bu Ya!

Çocukları keşfetmek ve "İpi Çek" Masalı (Judith Liberman'dan Büyüklere Masallar) Her çocuk yetenekli, bekli üstün zekalı. Ama ortaya çıkarmak lazım. Peki nasıl keşfedeceğiz, nasıl eğiteceğiz? Judith Liberman çocuklarda üstün zekâ ve yetenek eğitimi üzerine ABD'de eğitim gören, doktora yapan, sonra "Her Çocuk Üstün Yeteneklidir" de dahil, kitaplar yazan akademisyen ve yazar Bahar Eriş'le konuşuyor. Günün masalı: "İpi çek!"

Masal Bu Ya! -Esnek Dayanıklılık- Konuklar: Nilüfer Devecigil ve kızı Irmak Moore22 Mart 2020

Masal Bu Ya!

Esnek dayanıklılık! Nasıl? ( Masal Bu Ya - Judith Liberman'dan büyüklere masallar) Judith Liberman bugün konukları Nilüfer Devecigil ve kızı Irmak'la konuşuyor. - Esnek dayanıklılık ne demek? Hayatımızda ne değişir? - Risk almak ve potansiyeli geliştirmek için esnek dayanıklılığın önemi. - Ergenlikte esnek dayanıklılık ve regülasyon.

Masal Bu Ya! -Bütüncül Psikoloji - Konuk: Eda Kurtuluş & Sonsuz Dalga Masalı15 Mart 2020

Masal Bu Ya!

Judith uzmanına soruyor: Bütüncül bakış nedir, neye yarıyor? Judith Liberman "bütüncül psikoloji" ekolünden "Gestalt Terapisti" Eda Kurtuluş'la konuşuyor. Bütüne bakarak, doğayı, duyguları anlamayı anlatıyor. Judith merak ettiklerini, bu terapinin nasıl şifa getirdiğine ilişkin sorularını ve uzman psikoloğun cevaplarını dinleyin. Programın sonunda anlattığı masal: Sonsuz Dalga Masalı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Konuk: Oyuncu-Yazar Akasya Asıltürkmen & Kuş Ağacı Masalı08 Mart 2020

Masal Bu Ya!

Küçük filozoflara masal! "Kuş Ağacı" üzerine sohbet Dünyadaki bütün kuşlar toplanıp yüce padişah Simurg'u bulmak üzere yola çıkarlar. Ferîdüddin Attâr’ın ölümsüz eseri Kuşlar Meclisi'ni, çocuklar için "Kuş Ağacı" adıyla yazan oyuncu-yazar Akasya Asıltürkmen bugün Judith Liberman'ın konuğu oldu. Masaldan parçalar, Judith ve konuğunun sohbetini dinleyin.

Masal Bu Ya! -Konuk: Pedagog Aslı Kılıçaslan Part 2 & Hayat Üniversitesi Masalı09 Şubat 2020

Masal Bu Ya!

0-6 yaş çocuklarla iletişim! "Hayat Üniversitesi Masalı" Judith Liberman eğitimci ve çocuk gelişimi uzmanı Aslı Kılıçaslan'la söyleşinin 2. bölümünde 0-6 yaş arasındaki çocuklara ne masal anlatmalı, ne söylemeli, ne dinletmeli, ne oynatmalı telaşı yaşayan ebeveynler adına soruyor. Aslı Kılıçaslan ise "Çocuğum geri kalmasın" diye panik yaşayan ebeveynlere "Dur" diyor. Neden? Günün masalı ise "Hayat Üniversitesi Masalı".

Masal Bu Ya! -Konuk: Pedagog Aslı Kılıçaslan & Okuldan Ne Öğrendin Masalı02 Şubat 2020

Masal Bu Ya!

Çocuğun ruhu, bedenden önce! Ve "Okulda ne öğrendin" masalı Judith Liberman bütüncül pedagoji uzmanı Aslı Kılıçaslan'ı konuk aldı. Çocukların ruh, zihin ve beden sağlığı ile ilgili merak ettiklerini sordu, moda olan yöntemlerin peşinden koşan, püf noktası arayan ebeveynleri hatırlattı. Aslı Kılıçaslan yanıtladı, tavsiyelerde bulundu. Günün masalı da konuyla bağlantılı: Okulda ne öğrendin?

Masal Bu Ya! -Konuk: Yazar Mustafa Ruhi Şirin & Uzak Diyarda Yolculuk Masalı12 Ocak 2020

Masal Bu Ya!

İki masalcının masal sohbeti: Ebeveynlerin masal kaygıları Size çocukken masal anlatıldı mı? Kim anlattı? Hangi masalı anlattı? Judith Liberman her konuğuna olduğu gibi Çocuk Vakfı'nın kurucusu ve çocuk kitapları yazarı Mustafa Ruhi Şirin'e de bunu sordu. "Hiç masal dinlemeden büyüdüm ama benim çocukluğumda kadınlar 'kuş dili' konuşurdu. Çok soyut bir dünyaydı benim için, bir türlü kavrayamazdım. Onlar 'masal anası'na benzerdi. Masallara başlangıç yapmam da 21 yaşında baba olmamla ilgili." diye başladı. İki masalcının hayal, ilham ve masallar üzerine sohbetini dinleyin. Günün masalı: Uzak Diyarlara Yolculuk!

Masal Bu Ya! -Çocuklarla felsefe - Konuk: Özge Özdemir & Zincire Bağlı Filin Masalı05 Ocak 2020

Masal Bu Ya!

Çocuklarla felsefe nasıl yapılır? Masaldan sonra felsefe Judith Liberman çocuklar için kitaplar yazan Özge Özdemir'i konuk ediyor. Tüm kitaplar, çocuklarla felsefe yapmanın örnek çalışması niteliği taşıyor. Özge Özdemir bu kitapları hazırlarken çocuklarla yaptığı konuşmaları anlatıyor, ebeveynlere yol gösteriyor. Judith günün masalını da bu konuya uygun seçti: "Zincire Bağlı Fil" masalı. Peki bu masal üzerine çocuklarla felsefe nasıl yapılır? İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Masalcı Doktor Özge Özdemir Vidin & Mutsuz Kral Masalı29 Aralık 2019

Masal Bu Ya!

Masalcı Doktor! Çocukların iyileşme gücü ve masallar Judith Liberman bugün çocuk doktoru, masal anlatan doktor Özge Özdemir Vidin'i konuk ediyor. Her ikisinin de çocukların sağlığı, iyileşme gücü ve masallar üzerine söylediği çok şey var. Günün masalı: Mutsuz Kral İyi dinlemeler.

Masal Bu Ya! -"Empatik baba" Hamdi Özgan & "5 Zil Hanı" Masalı22 Aralık 2019

Masal Bu Ya!

Çocukla empati! "Empatik Baba" anlatıyor Judith Liberman şiddetsiz iletişim eğitmeni ve sosyal medyada "empatik baba" etiketiyle yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Hamdi Özgan'la konuşuyor. "Baba" kavramı değişti, artık yeni bir baba kavramı gerekiyor. Nasıl? Günün masalı: Beş Zil Hanı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Çocuklara kitap okutmak- Konuk: Asya Çağlar & Bal Çanağı Masalı15 Aralık 2019

Masal Bu Ya!

Çocuğa kitap okutmanın yolu: Siz okuyun, çocuk dinlesin! Judith Liberman bugün yayıncı Asya Çağlar'la ellerinden telefon düşmeyen, ekran isteyen çocuklara kitap okutmanın yolları üzerine konuşuyor. Çocuklar okumayı sevmiyor mu? Asya Çağlar'a göre, bugünün çocuğu kendisine kitap okunmasını seviyor. Önemli olan iyi kitap seçmek. Günün masalı: Bal Çanağı Masalı. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Judith'in kızına 1. yaş hediyesi: Önce Hayal08 Aralık 2019

Masal Bu Ya!

Judith'ten kızı Mira'ya 1. yaş hediyesi: "Önce Hayal" Masalı Judith Liberman bugünkü programını tek bir masala ayırdı. Kızı Mira'ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdığı ve yeni çıkan şarkılı masal kitabı "Önce Hayal". İyi dinlemeler!

Masal Bu Ya! -Yavaş tasarım, yavaş yaşam - Konuk: Ege Soley & Kavunun Tadı Masalı01 Aralık 2019

Masal Bu Ya!

Yavaş tasarım, yavaş yaşamak Yavaş tasarım "fabrikasyon ve seri üretim" karşı. Her şey elde tek tek yapılıyor, kırık ya da defolu ürünler olabilir. "Slow food" akımından türeyen "yavaş ebeveynlik" bile var. Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman bu bölümde yavaş tasarım ve yavaş yaşamak üzerine "Sakin" adlı kitabın yazarı Ege Soley'le konuşuyor. Judith programın sonunda "Kavunun Tadı Masalı"nı anlatıyor. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Vivet Alevi & Bitmeyen Yolculuk Masalı24 Kasım 2019

Masal Bu Ya!

Öfkenin kıymetini bilin! Şiddetsiz iletişim uzmanıyla sohbet Öfkeyi kontrol etmeli mi? Judith Liberman bugün şiddetsiz iletişim üzerine çalışan Vivet Alevi'yi konuk ediyor. Vivet Alevi'ye göre, öfke "ihtiyaçlarımızın karşılanmadığını haber veriyor". Oysa kültürümüzde öfkeyi "terbiyesizlik" diye saklıyoruz, başkalarına da "Takma kafana, mühim değil, idare et" diyoruz. Sonunda "incir çekirdeğini doldurmayan bir şey yüzünden patladığına" şaşırıyoruz. Çünkü öfkeye sarılıyoruz, bırakamıyoruz, başka yolunu bilmiyoruz. Yol gösteren konuşmanın ardından günün masalı: Bitmeyen Yolculuk! İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Özgür Aras Tüfek & Kaplanlara Karşı Masalı03 Kasım 2019

Masal Bu Ya!

Judith Liberman bugün İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Masal Okulu Koordinatörü ve çocuk kitabı yazarı Özgür Aras Tüfek'le Masal Okulu'nu konuşuyor. Türkiye'de ilk olan bu proje nasıl başladı, hedef ne? Programın ikinci bölümünde Judith'in anlattığı masal: "Kaplanlara Karşı Masalı". İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Peri Çıragöz & Neredesin Masalı27 Ekim 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman'ın bugünkü konuğu Peri Çıragöz. Sosyal medyada "Uykusuz Anneler Kulübü" kuran Peri Çıragöz paylaşımlarını ve uykusuz annelerin hikayesini anlatıyor. Programın ikinci bölümünde ise Judith Liberman'dan Neredesin Masalı'nı dinleyin.

Masal Bu Ya! -Şeytanın Kızı Masalı14 Temmuz 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Pınar Şakiroğlu Yılmaz & Yol Ayrımı Masalı07 Temmuz 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Evrim Ölçer Özinel & Deli Dumrul Masalı30 Haziran 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Ayşegül Dede Ve Betül Gece23 Haziran 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Sümeyye Ceylan & Konuk Masalı Papağanın Terbiyesi 09 Haziran 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Pınar Şakiroğlu Yılmaz & Anahtar Nerede Masalı02 Haziran 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Sema Bayçin26 Mayıs 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Ayfer Doğan Ve Şule Süzük12 Mayıs 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Evrim Ölçer Özinel05 Mayıs 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Gönül Kazancı Yeprem28 Nisan 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Hüzün Kuşu Masalı14 Nisan 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Ayşegül Dede Ve Rüstem Avcı07 Nisan 2019

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Pınar Şakiroğlu Yılmaz09 Aralık 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nur Sakallı & Meleğin Parmak İzi Masalı02 Aralık 2018

Masal Bu Ya!

Masal Bu Ya! -Ebru Berker18 Kasım 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Pınar Yılmaz & Işık Elli Kadın Masalı11 Kasım 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Tuvana Gülcan & 7 Keçi Yavrusu04 Kasım 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nadi Kızı Nadi Masalı28 Ekim 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Nilüfer Devecigil & Miras Masalı 21 Ekim 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Selin Ilgaz & Sultan Süleyman'ın Yüzüğü14 Ekim 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Rita Ender & Gizli Hazine07 Ekim 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Suzi Amado & Balıkçı Ve Cin Masalı30 Eylül 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Hayat Yolu Masalı23 Eylül 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Mutluluğun Çiçeği Masalı03 Haziran 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Filiz Telek & Hardal Tohumu Masalı27 Mayıs 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor

Masal Bu Ya! - Feridun Balcı & Haklısın Masalı20 Mayıs 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Renan Tan Tavukçuoğlu Ve Tuba Şamlı Atilla & Kralın Karısı Masalı 06 Mayıs 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Öykü Tekşen 29 Nisan 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Berna Kahraman & Gerçek Ile Hikaye Masalı22 Nisan 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Zeynep Sevde Ve Ayşegül Dede15 Nisan 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Suzi Amado & Bahçenin Efendisi Masalı08 Nisan 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Eda Bayraktar01 Nisan 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Şükrü Alaçam & Göl Gibi Ol Masalı25 Mart 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Celil Oker & İki Fare Masalı11 Mart 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Gökçe Yüksel & Fil Dişi Yemek Çubukları Masalı04 Mart 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Akın Andırın & Değerli Taşlar Masalı18 Şubat 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Buket Onan F. Karar & Kral ve Çocuk 04 Şubat 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Örümcek Anansi Masalı14 Ocak 2018

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Lokum Masalı31 Aralık 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Evrim Ölçer Özünel & Aslanın Yelesinden Üç Kıl Masalı24 Aralık 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Şermin Yaşar17 Aralık 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Evrim Ölçer Özünel & Taşçı Masalı10 Aralık 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Mehmet Erbil & Karga Gak Dedi Masalı 03 Aralık 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Altın Elmalar Masalı26 Kasım 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Banu Kanıbelli & Kara Prens Masalı19 Kasım 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Güneş Ulus & Fare Ve Büyücü Masalı12 Kasım 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Sinan Canan22 Ekim 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Tuluğ Ünlütürk & Meleğin Parmak Izi Masalı15 Ekim 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Çiğdem Gündeş & Değirmencinin Hazinesi Masalı08 Ekim 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Onur Erol & Satranç Oyunu Masalı01 Ekim 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Tüten Yolukar & Şehriye Çorbası Masalı24 Eylül 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Yeşim Cimcoz - Bitmeyen Masal04 Haziran 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Ayşegül Dede - Ağustos Böceği Ve Karınca Masalı28 Mayıs 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Leyla Navaro - Hasan'ın Evlilik Masalı14 Mayıs 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Gülden Bulut - Tavşan Ve Kaplumbağa Masalı07 Mayıs 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nilüfer Devecigil - Joe'nun Yeni Kayığı Masalı30 Nisan 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Duygu Albayrak - Altın Postlu Koyunlar Masalı16 Nisan 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Korhan Kaya - Inek Masalı09 Nisan 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Evrim Ölçer - Deli Veli Masalı02 Nisan 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Suzi Amado - Mavi Gülün Masalı26 Mart 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Aynur Koçak - Ay Ve Güneş Masalı05 Mart 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Hakan Altınay - Bir Köprü İnşa Et Masalı19 Şubat 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Şirvan Akan - Bereket Masalı05 Şubat 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Josef'in Paltosu29 Ocak 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Ayşegül Dede & Betül Gece22 Ocak 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Konuşmayan Prenses15 Ocak 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -6 Kuğu Masalı08 Ocak 2017

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Evrim Ölçer Özünel25 Aralık 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Oyuncu Anne - Güneş'in ve Tamay'ın Masalı04 Aralık 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Düşbaz13 Kasım 2016

Masal Bu Ya!
Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor. Hem de dünyadaki farklı ülkelerden farklı kültürlerden farklı versiyonlarına dikkat çekerek... Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor.

Masal Bu Ya! -(Elif - Ümit) - Çakıl Taşının Yolculuğu22 Ekim 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Özlem Tortop - Taş Çorbası Masalı02 Ekim 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Muhsine Helimoğlu Yavuz - Papağan Masalı 22 Mayıs 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Boerue - Cadı Masalı08 Mayıs 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Mina ve Rana - Aya Kadar Çıkan Kule Masalı24 Nisan 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Adem Güneş - Helena Masalı17 Nisan 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Ezel Akay - Keloğlan Masalı09 Nisan 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Güvercin Prens03 Nisan 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Yücel Feyzioğlu - Eğitici Masallar27 Mart 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve masal anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. (NTVRadyo'da her pazar saat 11'deki haberlerden sonra)

Masal Bu Ya! -Hülya Tosun - Moşe'nin Yolculuğu Masalı20 Mart 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Sandra Şarhon - Naranda Ve Vishnu Masalı13 Mart 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Arbil Çelen Yuca - Yine Sen Masalı05 Mart 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Pelin Turgut - Jakob'un Hazinesi Masalı28 Şubat 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Aşk Kaftanı Masalı21 Şubat 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Masal Atölyesi - Yardım Perileri Masalı14 Şubat 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman bugünkü programında nasıl masal anlatılacağını anlatıyor. Masal Atölyesi'nde Gözde Berberoğlu ile çalışmayı sevmeyen küçük bir kadının masalını anlatıyorlar. İyi dinlemeler

Masal Bu Ya! -Yaprak Sandalcı - Altın Çıkrık Masalı07 Şubat 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Zeynep Oktay - Tuz Masalı23 Ocak 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nesli Keskinöz - Vila Ve Nila'nın Hayali Masalı16 Ocak 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma ustası Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Ivan Çareviç Masalı10 Ocak 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nil Karaibrahimgil - Horoz Masalı03 Ocak 2016

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Özge ve Onur - Bilmeceli Masal26 Aralık 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Falcının Masalı19 Aralık 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Onur Erol - Onur Bey'in Masalı13 Aralık 2015

Masal Bu Ya!

Kendi enstrümanını kendin yap Restoranlardan kullanılmış cam su şişelerinin kapaklarını toplayın, onlarla bir enstrüman yapın. Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman'ın konuğu Onur Erol "Etrafında gördüğün her şey bir ses çıkarır" diyor ve onlarla nasıl enstrüman yapıp, çıkardığı seslerle müzik yapılabileceğini anlatıyor. Mesela eğilmiş kaşıktan nasıl sesler çıkabilir? Günün masalı: Pazarcı Onur Bey'in Masalı

Masal Bu Ya! -Nefrin Tokyay - Pan ve Eko'nun Masalı05 Aralık 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. Bugünkü konuğu yazar Nesrin Tokyay'la sohbeti kitapları, arketipler, semboller üzerine. Günün masalı: Pan flütüyle panik yaratan Pan'ın Masalı.

Masal Bu Ya! -Nadide Utku - Tüccarın Masalı22 Kasım 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. Bu bölümün konuğu yazar ve eğitmen Nadide Utku. Judith Liberman, konukla sohbetin ardından Tüccar ve Gül Kız Masalı'nı anlatıyor.

Masal Bu Ya! -Hakan Atalay - Şımarık Prens08 Kasım 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nazlı'nın babası Mim Kemal Öke01 Kasım 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Renan Tavukçuoğlu - Kayıkçı Masalı19 Temmuz 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma ustası Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Nilüfer Devecigil - Çocuklara Masal12 Temmuz 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Murat Gülsoy - Şanslı Gün Masalı05 Temmuz 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Emre Dayıoğlu / Yaşlı Bilge Adam28 Haziran 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Pınar Toker / "Kalbin Sesi" Masalı21 Haziran 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Barış Muslu / "Hayallerin Peşinde" Masalı14 Haziran 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Gözde Berberoğlu / Doğaçlama Masal Anlatımı24 Mayıs 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Reyhan Yıldırım / Sisyphus Masalı17 Mayıs 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Emine Özacar / Hasan ve Yarım Tavuk Masalı10 Mayıs 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman, NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Ezgi Ökse / Nohut Çocuk Masalı03 Mayıs 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Sudenaz ve Elifnaz / Serçenin Masalı 26 Nisan 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Yazar Yücel Feyzioğlu / Kara Yılan Masalı19 Nisan 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Yazar Prof.Dr. Kemal Sayar / Benet'in Masalı12 Nisan 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Yar. Doç. Evrim Ölçer / Uyuyan Güzel Masalı05 Nisan 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücü ve ilham üzerine konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Konuk: Yazar Ahmet Ümit & Nardanya Masalı29 Mart 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor

Masal Bu Ya! -Konuk: Beste Bereket ve Ayşegül & Külkedisi Masalı22 Mart 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma ustası ve masalcı Judith Liberman NTVRadyo'da her hafta büyüklere masal anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü ve ilham üzerine konuşuyor.

Masal Bu Ya! -Masallar ve Çocuklar - konuk: Can / Kırmızı Başlıklı Kız14 Mart 2015

Masal Bu Ya!

Bu masal sizi şaşırtabilir: Farklı bir kırmızı başlıklı kız! Çocuklar masallardan nasıl etkilenir? Korkar mı? Hayal ettiği gerçekleşmeyince hayal kırıklığı yaşar mı? Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman bütün bunları masal seven bir konukla, 12 yaşındaki Can'la konuşuyor. Önce birlikte bir masal anlatıyorlar, ardından Judith Liberman, bir Fransız köyünde anlatılan Kırmızı Başlıklı Kız'ın farklı bir versiyonunu anlatıyor.

Masal Bu Ya! -Yeşim Cimcoz - Satın Alınan Rüya Masalı01 Mart 2015

Masal Bu Ya!

Masallarla hayalleri gerçekleştirmek Belki de istediğimiz hayatı yaşayabilmek için önce hayal etmek ve tohumlarını atmak gerekiyor. Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman bugün konuğu "Yaratıcı Yazarlık" eğitmeni Yeşim Cimcoz'la konuşuyor. İkinci bölümde anlattığı masal: Satın Alınan Rüya Masalı.

Masal Bu Ya! -Müzisyen Sumru Ağıryürüyen - Arnaluk Masalı22 Şubat 2015

Masal Bu Ya!

Sözsüz masal olur mu? Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman bugün Masal Bu Ya'da masallar ve müzik arasındaki bağı müzisyen Sumru Ağıryürüyen'le konuşuyor. Günün masalı: Arnaluk Masalı.

Masal Bu Ya! -Yazar Dilek Yıldırım Akgün - Korkak Kral Masalı15 Şubat 2015

Masal Bu Ya!

Masallar bizi değiştirebilir mi? Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. Bugünün konusu da; masalların verdiği ilham, masalların değişim aracı olup olamayacağı. Konuğu hikaye koçu ve yazar Dilek Yıldırım Akgün. Günün masalı: Endişeli Kralın Masalı

Masal Bu Ya! -Mert Fırat ve İlksen Başarır - Evlenmeyen Prenses Masalı08 Şubat 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masalcı ve anlatma uzmanı Judith Liberman sinemada kendisinin de rol aldığı modern bir aşk masalını anlatan film Bir Varmış Bir Yokmuş'un yönetmeni İlksen Başarır ve başrol oyuncusu Mert Fırat'ı konuk ediyor. Masalları, masalların gücünü konuşuyorlar. Judith Liberman programın ikinci bölümünde geleneksel bir masalı, çağımıza uyarlayıp anlatacak.

Masal Bu Ya! -Özcan Yüksek - Mavi Sakal Masalı01 Şubat 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor. "Masal Bu Ya" programının ilk konuğu "Dünyayı Masallar Kurtaracak" diyen Özcan Yüksek. Judith ve Özcan Yüksek masallardan, masalların öneminden, anılardan konuşuyor. Judith programın ikinci bölümünde "Mavi Sakal" masalını anlatıyor.

Masal Bu Ya! -İlk Masal - Masalın Doğuşu25 Ocak 2015

Masal Bu Ya!

Fransız masal anlatma uzmanı Judith Liberman NTVRadyo'da büyüklere masallar anlatıyor, konuklarıyla masalların gücünü konuşuyor.