Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi
Caz ve Ötesi
Sevin Okyay
Sevin Okyay

Caz ve Ötesi

Çünkü cazın bir de ötesi var

Sinema, edebiyat, polisiye roman konusunda "hoca" diye anılan Sevin Okyay'la bu programda caz ve ötesine geçebiliyoruz. Her hafta seçtiği caz parçalarını çalıyor, yorumcu ve müzisyenlerle ilgili bilmek isteyeceklerimizi anlatıyor.

Sevin Okyay hazırlayıp sunduğu Caz ve Ötesi'nde her hafta bir caz albümünden seçtiği parçaları çalıyor. Programın adında söylediği gibi cazın ötesine de geçiyor, eser, yorumcu ve çalan müzisyenlerle ilgili bilmek isteyeceğimiz, özel bilgiler veriyor, müzisyenlerle yapılan röportajlardan, eleştirmelerin yaptığı yorumlardan alıntılar yapıyor, tabii kendi yorumlarını da ekliyor. Ayrıca Türkiye’deki caz müzisyenlerini ve Türkiye’ye gelen caz müzisyenlerini de NTVRadyo stüdyosunda ağırlıyor, özel röportajlar yapıyor. Programın prodüktörü Atilla Özdal.


SEVİN OKYAY KİM?


Sevin Okyay çevirmen, yazar, gazeteci, sinema-caz-polisiye roman eleştirmeni, spor yazarı-yorumcusu ve radyo programcısı.

Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’ni bitirdi. İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde okudu. 1964 yılında çevirmenliğe, 1975'te gazeteciliğe başladı.  Politika, Dünya, Milliyet, Hürriyet, Birgün gibi gazetelerde çalıştı. Sinema, edebiyat ve  müzik/caz üzerine yazıları Gergedan, Nokta, NeNerede, Şehir, Gösteri, Hürriyet Pazar, Milliyet Sanat, Radikal İki, Radikal Cumartesi, Birgün ve Arka Pencere gibi dergi ve gazete eklerinde yayımlandı. Radikal'de Spor Köşesi yazdı.

 

Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni olarak 1984’te başladığı yazılarını sürdürüyor.  Aynı zamanda tiyatro tutkunu. Dramaturg olarak çalıştı (“Hamlet 2001”, “Masal Pınarı”, “Merhaba”) yaptı; “Bernarda Alba’nın Evi”, “Üç Kişilik Gezegen”, “Eski Günler”, "Othello”, "Macbeth" ile "Romeo ve Juliet" oyunlarını çevirdi.

 

YAZDIĞI KİTAPLAR

 

Tetila ile Nemne: Nemne adında küçük bir kızla Tetila adlı bir kedinin hikayesi. Nemne, Tetila’nın peşinden koşuyor, Tetila yüz vermiyor.

İlk Romanım: Babam hediye defter getirdi, her gün biraz yazdım, roman oldu. İlk romanım. Adım Sevin.

120 Filmde Seyriâlem: Altına Hücum’dan Full Metal Jacket’a, Metropolis’ten Smoke’a, Bisiklet Hırsızları’ndan Piyano’ya... Sevin Okyay’dan güzel filmler kılavuzu.

Gol Atan Kaleye: Sevin Okyay’ın sporla ilgisi de malum. Sporun hemen her dalıyla ilgili, spor yazıları yazacak, spor programı yapacak kadar bilgili. Kitabın tanıtım yazısında şöyle deniyor:

“Uzun yıllardan beri orada burada spor hakkında kalem oynatan Sevin Okyay'ın yazılarını bir araya toplamanın vakti gelmiş, geçiyordu bile. Hagi'den Maradona'ya, Michael Schumacher'den Aryton Senna'ya, Andrea Agassi'den Pascal Nouma'ya, futboldan sumoya uzanan geniş "saha"sında, Sevin Okyay bize her zamanki muhabbetşinaslığı ile doyumsuz bir sohbet sunuyor. Şimdi rahatça arkanıza yaslanın, maç başlıyor.”

Çiçek Dürbünü: Adalar'dan San Francisco'ya, Eric Clapton'dan Miles Davis'e, "kediler"den "Karakartal"a, Cyrano de Bergerac'tan Fellini'ye, Paul Auster'dan Francis Bacon'a, Woody Allen'dan İstanbul emlakçılarına, Tetris'ten Doom I'e...

Sevin Okyay'ın vakti zamanında tadı damağımızda kalan eski yazıları, nihayet yeniden elimizin altında. Yayınevi sitelerinde “Sabaha kadar sürecek keyifli bir sohbet... ve bizden söylemesi: yanında kahve farz” diye not düşmüşler.


Bu kitaplar için bir not da biz ekleyelim; Bulursanız kaçırmayın! Son kitabı Ara Sıra ve Daima’da ise yaşamında iz bırakan dostlarını, aile üyelerini anlatıyor.

Sevin Okyay’ı anlatmak elbette buraya sığmaz Pınar İlkiz’le yaptığı nehir söyleşiyi okuyarak onu daha yakından tanıyabilirsiniz. Kitabın adı, Sevin Okyay’ın çok kullandığı, güzel bir kelime: Hakikaten – Sevin Okyay Anlatıyor.


ALDIĞI ÖDÜLLER


Çevirmen, yazar, gazeteci, sinema-caz-polisiye roman eleştirmeni, spor yazarı-yorumcusu ve radyo programcısı, dedik. Ayrıca kitap, sinema, polisiye roman, ilk polisiye roman, ilk kitap, ilk film gibi özel ödüllerin kıdemli jüri üyelerinden olan Sevin Okyay’ın alırken utandığı ama gurur duyduğu ödülleri de var.

2005 yılında Uçan Süpürge Film Festivali’nde “Bilge Olgaç Özel Ödülü”ne değer görüldü. “Sinema üzerine yazan, bu alanda pekçok kadın yazara da öncülük eden, içten kalemiyle sinema yazarlığına yeni bir soluk getiren Sevin Okyay’a” deniyordu, ödül sunumunda. Sevin Okyay, ödülü Jeyan Mahfi Ayral’la paylaşmaktan gurur duyduğunu vurguluyor.

2012’de SİYAD’ın Sinema Onur Ödülü’ne değer görüldü.

Çevirmen dedik; oğlu Kutlukhan Kutlu ile “Harry Potter” dizisini çevirince imza dağıtacak kadar ünlü oldu. Yine oğluyla birlikte çevirdiği ve “gurur duyduğu” Alberto Manguel, Gianni Guadalupi’nin Hayali Yerler Sözlüğü başta olmak üzere sayısız kitap çevirdi; 2014 yılında Çeviri Derneği Onur Ödülü’ne değer görüldü.

2016 yılında FABİSAD yani Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin “Mavi Anka Ödülü”ne, aynı yıl İFSAK Sinema Emek Ödülü’ne ve polisiye edebiyatına katkısı nedeniyle Kara Hafta Ödülü’nü aldı. Bu ödüle çok şaşırdı, hatta Ahmet Ümit’e “Ben polisiye roman yazmıyorum ki!” deyince, Ahmet Ümit’in yanıtı şöyle oldu: “Sana vermeyeceğiz de kime vereceğiz!”  Erol Üyepazarcı da, NTVRadyo’daki polisiye roman programı Cinayet Masası’nı kastederek, “Sen kaç yıldır o programı yapıyorsun!” deyince, içi rahatladı.


NTVRADYO'DAKİ PROGRAMLARI


NTVRadyo’da yaklaşık 20 yıldır süren polisiye roman programı Cinayet Masası’na ödül de bir yıl sonra geldi. 2017 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin “Başarı Ödülü”ne değer görüldü.

NTVRadyo’da halen Cinayet Masası dışında, Caz ve Ötesi’ni hazırlayıp sunuyor.

Haftanın kültür-sanat olaylarından seçtiklerini anlattığı, sanatçıları konuk aldığı “Sevin Okyay’la Köşe Bucak” programına, Covid-19 salgını başlayınca ara vermek zorunda kaldı.

Unutmadan, başlarken spor yazarı olduğunu söylemiştik; mesela Formula 1'e, basketbola, tenise ve birçok spor dalına, daha doğrusu sporculara ve dolayısıyla yaptıkları spora öyle hakim ki, Radikal gazetesinde spor yazdığı gibi (2014 yılında kapanıncaya kadar) NTVSpor Radyo'da da spor programı yaptı.

Podcast

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay ile Caz ve Ötesi'nde; Herbie Hancock seçkisi. İyi dinlemeler

Caz ve Ötesi

“Son zamanların en iyi caz kemancısı”

Adam Baldych ve dünya çapında müzisyenlerden oluşan The Baltic Gang;

Sevin Okyay ile #CazveÖtesi’nde...

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay ile Caz ve Ötesi'nde bugün; Enrico Rava & Fred Herschy. İyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay ile Caz ve Ötesi'nde bugün Şevket Akıncı seçkisi. İyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi
CazVeÖtesi 🎶

Sevin Okyay dinleyicilerine söz verdiği gibi Liberation Music Orchestra ile Charlie Haden ve Carla Bley albümlerini buldu ve albümlerden seçtiklerini çaldı. NTVRadyo'da kaçıranlar için #podcast
Caz ve Ötesi

“Davul ateş, bas toprak, piyano da rüzgar.”

Sevin Okyay, bu hafta trioları çok seven #ChickCorea’dan çalıyor.

#CazveÖtesi 

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay'ın konuğu caz müziğin önemli seslerinden Çağrı Sertel.
Caz sohbetini ve seçtikleri parçaları dinleyin.

Caz ve Ötesi

Bebop’ın öncülerinden… Charlie Parker şimdi Sevin Okyay ile #CazveÖtesi’nde..

Caz ve Ötesi

🎷Sevin Okyay, bebop türünün en etkili isimleri arasında gösterilen Amerikalı caz tenor saksofoncusu Dexter Gordon'dan seçtiği parçaları çalıyor. #CazVeÖtesi

Caz ve Ötesi
Caz ve Ötesi

Cole Porter Caz ve Ötesi'nde

Caz ve Ötesi
Sevin Okyay'ın hazırlayıp sunduğu #CazveÖtesi'nde bu hafta caz müziğin temel figürü Nat King Cole özel bölümünü dinleyin. Yolda ya da evde kulağınız NTVRadyo'da olsun
Caz ve Ötesi

Chet Baker & Gerry Mulligan Caz ve Ötesi'nde

Caz ve Ötesi

Iiro Rantala Caz ve Ötesi'nde

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Carla Bley ve Banana Quintet'ten şarkılar çalıyor; One Banana, Two Banana ve Three Banana...  

Caz ve Ötesi

Youn Sun Nah Caz ve Ötesi'nde

Caz ve Ötesi

Türkiye'de de çok beğenilen bir cazcı; Richard Bona

#SevinOkyay ile #CazveÖtesi'nde..

Caz ve Ötesi

Emile Parisien Quartet Caz ve Ötesi'nde

Caz ve Ötesi
Hip-Hop, psychedelic rock, klasik Osmanlı/Türk müziği ve bir caz orkestrası...
Mehmet Ali Sanlıkol son albümü Turkish Hipster ile #CazveÖtesi'nde.
Caz ve Ötesi

İyi ki doğdun #JohnColtrane

Modern çağın en iyi müzisyenlerinden biri olan Coltrane23 Eylül 1926da doğdu.

Onu bu kadar iyi yapan neydi? Sevin Okyaydan dinleyelim.

#CazveÖtes

Caz ve Ötesi

Programda, çok yakında Akbank Caz Fastivali’nde de dinleme şansına erişeceğimiz bir dörtlü var:

Sissoko-Segal-Peirani-Parisien NTVRadyo'da

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay'dan Abdullah İbrahim Trio seçkisi, NTVRadyo'da

Caz ve Ötesi

🎙 Sevin Okyay, Ladies In Jazz - I Cried For You albümünden seçtiklerini çalıyor.
Caz ve Ötesi

Bu program sıcağın etkisini azaltır!

#CazveÖtesi’nden Ladies in Jazz, NTVRadyo’da.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay'ın John Scofield & Pat Metheny seçkisini dinleyin.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, hafta başında alzheimer ile mücadele ettiğini öğrendiğimiz Tony Bennett'tan şarkılar çalıyor...

Caz ve Ötesi
#radyodacaz 🎺
Castle Rock, Duke's In Bed, Honey Hill, Jeep's Blues, Squatty Roo, The Last Time I Saw Paris...
Sevin Okyay'ın, Amerikalı alto saksafoncu Johnny Hodges seçkisi #CazVeÖtesi'nde.
Caz ve Ötesi

Bir doğum günü kutluyoruz...

SevinOkyay çok sevdiği Eric Dolphy'den seçti. #CazveÖtesi

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay sunar; Ella Fitzgerald

#CazveÖtesi NTVRadyo'da...

Caz ve Ötesi

"İskandinav cazının babası" Jan Garbarek, #CazveÖtesi'nde.

Sevin Okyay, sanatçının en güzel eserlerinden bir seçki hazırladı.

Caz ve Ötesi

"Sessizliğin gücüne inanırdı"

#CazveÖtesi'nden Ahmad Jamal'a veda!

Sevin Okyay, 16 Nisan'da kaybettiğimiz ünlü sanatçının "Blue Moon" adlı albümünden bir seçki hazırladı.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay seçkisiyle #CazveÖtesi'nde şimdi Nat King Cole...

#radyodacaz #NTVRadyo

Caz ve Ötesi

En meşhur cazcı kadınlar...

#CazveÖtesi, 'Ladies in Jazz' bölümüyle NTVRadyo'da.

Caz ve Ötesi

Kusursuz derecede uyumlu bir ikili; Lars Danielsson & Paolo Fresu.

Sevin Okyay, ikilinin "Summerwind" adlı albümünden çalıyor. #CazveÖtesi

Caz ve Ötesi

Bebop döneminin en iyi saksofoncularından Sonny Stitt'e erken doğum günü kutlaması...


Caz ve Ötesi

Norveçli 'değişken ve yenilikçi' grup "Jaga Jazzist" #CazveÖtesi'nde.

Caz ve Ötesi
      • Sevin Okyay, bu yıla Frank Sinatra'nın nispeten az bilinen şarkılarıyla veda ediyor.
Caz ve Ötesi

İKSV'nin kültür sanata 50 yıllık katkısı...

Sevin Okyay, Görgün Taner ve Yeşim Gürer Oymak'ı ağırlıyor.

#CazveÖtesi

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, erkek caz vokallerden bir seçki hazırladı bu hafta.
Albümüzün adı "The Ultimate Man In Jazz..."
#CazveÖtesi

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, 2022'nin en iyi yerli caz albümlerinden seçtiklerini çalıyor.
#CazveÖtesi

Caz ve Ötesi

#CazveÖtesi🎷

Ülkemizde de çok sevilen kuzeyli caz ustası Lars Danielsson, huzur veren parçalarıyla birazdan NTVRadyo'da.

Caz ve Ötesi

Rock dozajı biraz fazla olan bir #CazveÖtesi...

Caz ve Ötesi

Strangers in the night, Only the lonely, İn the wee small hours, Nice 'n' easy, Come dance with me, I've got you, Fly me to do moon

Sevin Okyay, Frank Sinatra’yı anlatıyor, sevilen şarkılarını çalıyor

Caz ve Ötesi

Türkiye'de de çok beğenilen bir cazcı; Richard Bona
#SevinOkyay ile #CazveÖtesi'nde..

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, ABD'li basçı - besteci Steve Swallow'un hünerli ritim ve karmaşık ezgilerini çalıyor.

#CazveÖtesi

Caz ve Ötesi

#CazveÖtesi'nde sürgün sanatçı #Abdullahİbrahim var.

#SevinOkyay 6 Ekim'de İstanbul'da konser verecek olan sanatçıyı, eserleri eşliğinde anlatıyor.

Caz ve Ötesi

Psychedelic rock ve Neo-folk arasında caz sesleri...

Caz ve Ötesi'nde, Dan Berglund'un grubu #Tonbruket'ten Sevin Okyay seçkisi. İyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi

Caz ile Vietnam müziğini karıştıran ikili, #CazveÖtesi'nde.

Caz ve Ötesi

"Cazcıların Başkanı" Lester Young, bu kez doğum günü münasebetiyle Caz ve Ötesi'nde...

Sevin Okyay hazırlayıp sunduğu Caz ve Ötesi'nde her hafta bir caz albümünden seçtiği parçaları çalıyor. Programın adında söylediği gibi cazın ötesine de geçiyor, eser, yorumcu ve çalan müzisyenlerle ilgili bilmek isteyeceğimiz, özel bilgiler veriyor, müzisyenlerle yapılan röportajlardan, eleştirmelerin yaptığı yorumlardan alıntılar yapıyor, tabii kendi yorumlarını da ekliyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay bu hafta cazın saygın isimlerinden Art Farmer'a yer veriyor.
Farmer, kendisi için tasarlanan enstrümanı #flumpet ile Caz ve Ötesi'nde...

Caz ve Ötesi

Heyecan verici Roy Hargrove & Mulgrew Miller, Sevin Okyay seçkisiyle Caz ve Ötesinde.

Caz ve Ötesi

#CazveÖtesi'nde bu hafta 'iyi bir caz piyanisti' var.

Erroll Garner, Gemini adlı albümünden Sevin Okyay seçkisiyle NTVRadyo'da.

Caz ve Ötesi

Cazın en önde gelen temsilcilerinden...
#DaveBrubeck, hayatından anektodlar ve müziğiyle haberlerden sonra #CazveÖtesi'nde...

#BlueRondo

Caz ve Ötesi

#radyodacaz 🎷
Son konserlerinden birini İş Sanat'ta vermişlerdi.
Thad, Hank ve Elvin Jones'dan oluşan The Jones Brothers #CazveÖtesi'nde...

Caz ve Ötesi

Fellini filmlerini hatırlatacak bir bölüm!

Sevin Okyay'ın, İtalyan caz piyanisti Enrico Pieranunzi seçkisini dinleyin.

Caz ve Ötesi

#DianneReeves
🎙️ Sevin Okyay bugün 29. İstanbul Caz Festivali’nde sahne alacak Dianne Reeves’i anlatıyor, seçtiği şarkıları çalıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay Duke Ellington ve sırdaşı Billy Strayhorn'dan şarkılar çalıyor.

Caz ve Ötesi

Carla Bley...

Mayıs doğumlu piyanistlerin temsilcisi, Caz ve Ötesi'nde

Caz ve Ötesi

Ennio Morricone müziğini bir trio'dan dinlemek ister misiniz?

Caz ve Ötesi

🎷 Sevin Okyay, 'süper trio'dan seçtiklerini çalıyor; Super Trio: Chick Corea & Steve Gadd & Brian Blade...

Caz ve Ötesi

Birbirleri gibi çalabilen iki caz efsanesi...
Sevin Okyay, Duke Ellington ve Billy Strayhorn'dan piyano düetleri çalıyor.

Caz ve Ötesi

Bir süre önce İstanbul'a gelmişti, şimdi de NTVRadyo'da...
Sevin Okyay, ABD'li caz saksafoncusu Bill Evans'ı anlatıyor, şarkılarını çalıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Alman caz piyanisti Joachim Kühn'ün 'Touch The Light' adlı albümünden seçtiklerini çalıyor.

Kühn, ona gençlik yıllarında teklif edilen bu albümü 70'lerinde yapabildi.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Carla Bley ve Banana Quintet'ten şarkılar çalıyor; One Banana, Two Banana ve Three Banana...

Caz ve Ötesi

Sibel Köse aşk şarkıları söylüyor!
Son albümü "Love Songs"dan şarkılar birazdan Caz ve Ötesi'nde...

Caz ve Ötesi

NTVRadyo'nun #CazveÖtesi programında iki gitarist; Larry Coryell & Philip Catherine...

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay “Yaşayan caz efsanesi” Amerikalı tenor saksafoncu Sonny Rollins’in 4 cd’lik "Doxy" derlemesinden seçkiler sunuyor, konser anılarını paylaşıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Caz ve Ötesi'nde Joshua Redman, Archie Shepp, Jeff Kashiwa ve Stanley Turrentine gibi birçok caz saksofoncusuna ilham olmuş Amerikalı caz müzisyeni ve saksofoncu John William Coltrane'den seçkiler sunuyor.

Caz ve Ötesi

Caz dünyasının önde gelen besteci ve trompetçilerinden Jeremy Pelt'in "Soul" albümünden seçkiler, Sevin Okyay'ın programı Caz ve Ötesi'nde. İyi dinlemeler.Caz ve Ötesi

🎸Blues dinliyoruz...

🎧Sevin Okyay, efsanevi blues parçalarından seçkiler çalıyor...

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Caz ve Ötesi'nde Durul Gence'yi anlatıyor...

Caz ve Ötesi

Caz müzikte erkek sesleri...
Sevin Okyay The Best Male Jazz Singers albümünden seçkiler sunuyor.


Caz ve Ötesi

"Yaptığı müziğin çerçevesi olmayan, cesur bir müzisyen"
Piyanist Vijay Iyer doğum günü münasebetiyle, Sevin Okyay'ın programı #CazveÖtesi'nde. Wadada Leo Smith ile yaptığı"A Cosmic Rhythm With Each Stroke" adlı albümünden seçkiler dinleyeceğiz.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, ekibin 2015 yılındaki canlı konser kaydından seçtiklerini çalıyor.


Caz ve Ötesi

Basta Buster Williams ve davulda Al Foster'ın eşlik ettiği klarnetçi Eddie Daniels ve piyanist Roger Kellaway'i bir araya getiren kayıt "Just Friends Live At The Village" Sevin Okyay anlatımıyla...

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi'nde sürpriz konuk!
15 Eylül'de İstanbul Caz Festivali'nde sahne alacak olan Kenan Doğulu, Sevin Okyay'ın konuğu oldu, caz aşkını anlattı.

Caz ve Ötesi

"Müthiş bir sound'u vardır, duyduğunuz zaman o olduğunu anlarsınız"
Sevin Okyay en sevdiği cazcı Lester Young'ı anlatıyor, onun şarkıların çalıyor.

Caz ve Ötesi

Döneminin en iyi seslerinden biri; Cécile McLorin Salvant Caz ve Ötesi'nde. Sevin Okyay anlatıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, hafta başında alzheimer ile mücadele ettiğini öğrendiğimiz Tony Bennett'tan şarkılar çalıyor...

Caz ve Ötesi

Trompetçi Thad Jones ve davulcu Mel Lewis tarafından 1965 yılında New York'ta kurulan caz grubu; Thad Jones & Mel Lewis Orchestra'dan dinletiler Sevin Okyay seçkisiyle NTVRadyo'da.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay'ın hazırlayıp sunduğu Caz ve Ötesi 2012'den bu yana NTVRadyo'da yayınlanıyor. Sevin Okyay her hafta seçtiği bir albümden parçalar çalıyor, albüme ve sanatçıya ilişkin bilgi veriyor, yorum yapıyor. İyi dinlemeler

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay Caz ve Ötesi'nde en sevdiği albümlerden birini çalıyor;
Amerikalı bir caz piyanisti ve bestecisi Bill Evans'tan, Live at Ronnie Scott's herkese iyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi

Bir zamanların meşhur caz füzyon grubuydu, Wayne Shorter ile Miroslav Vitouš tarafından kuruldu... Sevin Okyay Caz ve Ötesi'nde Weather Report'u anlatıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay Caz ve Ötesi'nde James Brandon Lewis ve beşlisinden şarkılar çalıyor.

Caz ve Ötesi

Prodüktör, besteci ve bas gitarist Alp Ersönmez'in dört parçadan oluşan ikinci EP’si ‘Cereyanlı-B’yi, Sevin Okyay anlatımıyla dinleyin.

Caz ve Ötesi

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu’nun “Hayat Defteri” albümünü Sevin Okyay anlatımıyla Caz ve Ötesi’nde dinleyin.

Caz ve Ötesi

İki yıllık hikayeyi yedi parçaya dönüştürdü ve hayatını değiştirip Kadıköy’e taşındı. Son şarkının son notasında o hikaye sona erdi. Tamamı enstrümantal parçalardan oluşan “Kadıköy” albümünün bir ayağı geleneksel caz olsa da, dinleyiciye yeni dönem caz anlayışından da referanslar veriyor. Sevin Okyay’la Caz ve Ötesi’nde bu hafta caz sahnesinin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden Emre Tankal Quartet var. Herkese iyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi

Kapsamlı koleksiyonuyla, çağdaş şarkı sözü yazarı, caz vokalisti Bill Kwan'ı; Sevin Okyay anlatımıyla dinleyin...

Caz ve Ötesi

"Hatırladığınızdan bile daha iyi..." Sevin Okyay ile Caz ve Ötesi'nde bu hafta Bebop tarzının liderlerinden, kısa ömürlü kariyerinde piyanistlerin gramerini değiştiren Bud Powell var. Radyoda caz dinliyor, caz öğreniyoruz.

Caz ve Ötesi

"Kötü çocuklar arka sıralara." 63. Grammy Müzik Ödülleri'nde bir kez daha En İyi Çağdaş Enstrümantal Albüm ödülü alan, keşif dolu sofistike tınılarıyla Snarky Puppy yorumlarını Sevin Okyay seçkisiyle dinleyin.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay Caz ve Ötesi'nde ölümünün ardından 2 Grammy daha kazanan Chick Corea'nın "Triology" albümünden seçkiler sunuyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay ile Caz ve Ötesinde, Fransa asıllı caz vokal Cyrille Aimée var. Sahne enerjisi ve oyunbaz tarzıyla Ella Fitzgerald’la karşılaştırılan Cyrille Aimée, caz vokalleri arasında yükselen bir değer. İyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, bu programda yeni bir albüm sunuyor. "Griot: This Is Important" Griot, Batı Afrika'da bilge adam manasına geliyor, Pelt yaşayan caz ustalarıyla konuşarak aynı isimle bir de kitap yazmıştı. Caz dünyasının önde gelen genç trompetçilerinden biri Jeremy Pelt'i ve yeni albümünden seçkileri Caz ve Ötesi'nde dinleyin.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay bu hafta, tüplü dalış kazasında 44 yaşındayken ölmeden önce 21. yüzyılın başında Avrupa'nın en başarılı caz müzisyenlerinden biri olan Esbjörn'nün kurduğu, Esbjörn Svensson Trio'nun parçalarından seçkiler sunuyor. Eserler ve grubun müzikal yolculuğuyla ilgili bilgiler veriyor. Programın prodüktörü Atilla Özdal. Şarkı seçkisi sırasıyla şöyle; - From Gagarin’s Point Of View - Good Morning Susie Soho - Seven Days of Falling - Strange Place for Snow İyi dinlemeler.

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Caz ve Ötesi'nde bu hafta Ron Carter & Richard Galliano'dan seçtiklerini çalıyor. İyi dinlemeler (Yayın tarihi: 14 Kasım 2020)

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay, Londra Caz Festivali'ne katılacak müzisyenlerden bahsediyor, seçtiklerini çalıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay bugün Caz ve Ötesi için Jazz Rausch Big Band üzerine konuşuyor, yorumluyor, başka yorumlardan bahsediyor ve seçtiği parçaları çalıyor. İyi dinlemeler

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay hazırlayıp sunduğu Caz ve Ötesi'nde her hafta bir caz albümünden seçme eserler çalıyor. Dünyadan seçme caz müziğini NTVRadyo dinleyicileriyle buluşturan Sevin Okyay, ötesine de geçiyor, eser ve müzisyenle ilgili özel bilgiler veriyor. Ayrıca Türkiye’deki veya Türkiye’ye gelen caz müzisyenlerini NTVRadyo stüdyosunda ağırlıyor, özel röportajlar yapıyor.

Caz ve Ötesi

Sevin Okyay hazırlayıp sunduğu Caz ve Ötesi'nde her hafta bir caz albümünden seçme eserler çalıyor. Dünyadan seçme caz müziğini NTVRadyo dinleyicileriyle buluşturan Sevin Okyay, ötesine de geçiyor, eser ve müzisyenle ilgili özel bilgiler veriyor. Ayrıca Türkiye’deki veya Türkiye’ye gelen caz müzisyenlerini NTVRadyo stüdyosunda ağırlıyor, özel röportajlar yapıyor. Programın prodüktörü Atilla Özdal.

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi

Caz ve Ötesi