Caz Tutkusu

Caz Tutkusu
Caz Tutkusu
Hülya Tunçağ
Hülya Tunçağ

Caz Tutkusu

Çünkü biz cazı onunla sevdik

1968'den bu yana radyoda caz programı yapan, "Caz Tarihi" dersleri veren Hülya Tunçağ caz tutkusunu NTVRadyo'da sürdürüyor. Biz de her pazar Hülya Tunçağ'la caz dinliyor, caz öğreniyoruz. Çünkü biz cazı onunla sevdik.


Hülya Tunçağ 40 yılı aşkın bir süredir Türkiye'de caz müziğinin tanınması, sevilmesi ve benimsenmesinde önemli rol oynayan kıdemli bir radyo programcısı. Öyle ki, 2010 yılında, Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin caz dünyamıza önemli katkıda bulunan isimlere lâyık gördüğü "Yaşam Boyu Başarı Ödülü"ne layık görüldü. Çok kişiye caz müziği sevdiren Hülya Tunçağ'ı İKSV'nin web sitesinde yer alan ödül yazısından dinleyelim:


"Müziği ve sinemayı çok seven kalabalık bir aile ortamında büyüyen Hülya Tunçağ kendi deyimiyle çocukluğundan beri "müthiş bir radyo dinleyicisi"ydi. Müzisyen ağabeyleri Necdet ve Kaya Güngör'ün izinde yürüyerek, bir yandan Ankara Radyosu'nun Batı Müziği Bölüm Şefi olan Cüneyt Sermet'in "Caz Müziği" adlı açıklamalı programlarına, öte yandan kısa dalgadan yayın yapan Amerika'nın Sesi radyosunun caz programlarına merak sardı. İzmir Karşıyaka Kız Lisesi'nden mezuniyetinin ardından, 1967 yılında, İzmir Radyosu'nun Bülent Özveren'in önderliğinde kurulacak Hafif Batı Müziği Servisi için açtığı sınavı, Sebla Özkantarcı (Özveren), Ümit Tunçağ, Ali Kocatepe, Bülent Gül ve Renin Faralyalı (Batıgün)'le birlikte kazandı.

Yaşamındaki dönüm noktası ise, İzmir Radyosu'nda düzenlenen iki aylık kursun eğitmeni de olan Cüneyt Sermet'le tanışmasıydı. Hülya'nın caza olan ilgisini hemen fark eden üstad, kursa katılan genç yapımcı kadrosundan bir tek onu caz programcılığına yönlendirmişti. Böylece Ocak 1968'den itibaren yarım saatlik ilk caz programlarını hazırlamaya başladı. İzmir Radyosu'nun ilk açıklamalı caz programı olan 36 dizilik "Doğuşundan Günümüze Dek Caz" programıysa 1970 yılında yayına girdi. 1972'de, radyodan arkadaşı Ümit Tunçağ'la hayatını birleştirirken, TRT Radyo 3'de hala Cumartesi geceleri yayınlanmakta olan, yeni kayıtları, modern albümleri tanıttığı en uzun soluklu programı "Günümüzde Caz"ı hazırlayıp sunmaya da başladı. Aslında yıllar boyunca uzmanlaştığı caz dışındaki müziklere de ilgi duyduğundan, radyo kariyerinin ilk dönemlerinde rock ve film müziği programları da hazırlamıştı...

Tunçağ çiftinin 1975 yılında, Tan adını verdikleri bir oğulları oldu. Anneliğini radyoculukla beraber yürüten Hülya, o arada üniversiteye de girdi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Müzikoloji bölümünden (1981) ön lisans, aynı üniversitenin Sinema-Televizyon-Fotoğrafçılık bölümünden (1988) lisans diploması sahibi oldu. 1993'te kadrolu yapımcı olarak çalıştığı TRT'den emekliye ayrıldıysa da, o günden bu yana TRT Radyo 3'de, önce İzmir, daha sonra da İstanbul Radyosu'na bağlı bir "dış yapımcı" olarak çeşitli müzik programları hazırlayıp sunmayı sürdürdü.

Bir süre TV yapımcılığına da soyunan Hülya, 1994-95 yıllarında TRT-2'de, önce eşi Ümit Tunçağ ile, daha sonra tek başına "Caz Müziği" adlı programı hazırladı ve sundu. Pera Güzel Sanatlar Okulu'nda "Caz Tarihi" (1997-98), Akademi İstanbul'da "Radyo Programcılığı" ve "Caz Tarihi" (1998-2003), Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Bölümü'nde "Caz Tarihi" (2003) dersleri veren; Jazz dergisinde caz müzisyenleriyle yaptığı söyleşileri ve bir süredir "Günümüzde Caz" başlığı altında makaleleri yayınlanan Hülya, 1997 yılında Arto Tunçboyacıyan ile Aydın Esen'in ortak albümlerinin prodüktörlüğünü üstlendi ve Ada Müzik için "Türk Caz Tarihi"ni belgeleyen (henüz piyasaya sürülmeyen) bir kitap-CD seti projesi hazırladı.

1995-98'de "İstanbul Caz Derneği"nin başkanlığını, 1994-98'de İzmir Avrupa Caz Festivali'nin danışmanlığını yapan Türkiye'nin en kıdemli caz prodüktörü, TRT Radyo 3 için hazırladığı programlar dışında, 1995-96'da Açık Radyo'da "Ekinoks" programını, 1996-97'de Yapı Radyo'da, 2006-2007'de ise NTV Radyo'da "Lady Blue" adlı programlarını hazırladı ve sundu." 

2005 yılından bu yana da İstanbul Caz Festivali'nin Danışma Kurulu üyelerinden biri olan Hülya Tunçağ caz tutkusunu ve radyo tutkusunu her Pazar saat 14.10’da yayınlanan programıyla NTVRadyo’da sürdürüyor.

Podcast

Caz Tutkusu

#CazTutkusu’nda bu hafta iki alto saksafoncu var; #DavidSanborn ve #DavidBinney

Caz Tutkusu
#CazTutkusu🎷
Arjantin'in tango ve caz dünyasına armağanı olarak gösterilen piyanist, besteci, aranjör ve eğitimci Emilio Solla'nın, Grammy ödüllü orkestrası "Tango Jazz Orchestra"dan parçalar Hülya Tunçağ seçkisiyle NTVRadyo'da
Caz Tutkusu

#CazTutkusu 🥁

Hülya Tunçağ ile bu hafta farklı kuşaktan iki usta davulcunun 2023 yılına ait albümlerinden yorumlar dinleyeceğiz. Brian Blade & Joe Chambers NTVRadyo'da.

Caz Tutkusu

1968'den bu yana radyoda caz programı yapan, "Caz Tarihi" dersleri veren Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu'nda bugün; Başak Yavuz & Lauren Henderson. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

1968'den bu yana radyoda caz programı yapan, "Caz Tarihi" dersleri veren Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu'nda bu hafta Darcy James & Vince Mendoza. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

#caz 🥁

Grammy’de en iyi Latin caz albümü adaylarından biri Bobby Sanabria’nın albümüydü. 1957 - New York doğumlu davulcu Sanabria, Porto Riko kökenli. Manhattan Müzik Okulu’nda “Latin Müzik” bölümünün başkanı.
Hülya Tunçağ’la #CazTutkusu

Caz Tutkusu

Eliane Elias & İvan Lins Caz Tutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Nikole Zuraitis & G.Parlato & Lionel Loueke Hülya Tunçağ ile Caz Tutkusu'nda.

Caz Tutkusu

🎹 Hülya Tunçağ'la #caz saati Billy Childs, bu yıl beşinci #Grammy ödülünü aldı. En iyi enstrümantal caz albümünden Hülya Tunçağ'ın seçtiği parçalarını ve yorumları dinleyin. #CazTutkusu

Caz Tutkusu

1968'den bu yana radyoda caz programı yapan, "Caz Tarihi" dersleri veren Hülya Tunçağ caz tutkusunu NTVRadyo'da sürdürüyor. Biz de her pazar Hülya Tunçağ'la caz dinliyor, caz öğreniyoruz. Çünkü biz cazı onunla sevdik.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, günümüzün en iyi sanatçılarından bir seçki hazırladı.

Joel RossGreg Spero ve Joe Locke #CazTutkusu’nda.

Caz Tutkusu
2023 yılının son günlerini yaşarken gözde noel şarkılarının caz yorumları Hülya Tunçağ seçkisiyle #CazTutkusu'nda.
Yolda ya da evde #radyodacaz 
Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, 2023’ün en beğenilen albümlerinden seçtiklerini çalmaya devam ediyor. Bu hafta #CazTutkusu’nda Roberto Pistolesi & Henry Spencer var.

Caz Tutkusu

Birinci sınıf yorumlar #CazTutkusu’nda…

Hülya Tunçağ bu hafta Silvan Joray & Shalosh üçlüsünden bir seçki hazırladı. 

Caz Tutkusu

Tam bir Pazar dinletisi…

Hülya Tunçağ, 2000’lerde parlayan kadın cazcılardan Audrey Silver’dan seçtiklerini çalıyor.

#CazTutkusu

Caz Tutkusu
Şarkı yazarı, kontrbasçı, vokalist...
Cazcı Esra Kayıkçı Hülya Tunçağ'ın #CazTutkusu'yla NTVRadyo'da 
Caz Tutkusu

Stuttgart’ta bir konser…

SWR Big Band çalıyor, konuk şef ise Maria Schneider.

Hülya Tunçağ, 2000 yılındaki bu müthiş konserin albümünden seçtiklerini çalıyor.

#CazTutkusu 

Caz Tutkusu

7 Ekim’de kaybettiğimiz efsane Carla Bley ile Kostas Patsiotis Quartet’in yeni albümünden bir seçki…

 

Hülya Tunçağ, #CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'ın bu haftaki seçkisi vibrafonist Joel Ross'dan. #CazTutkusu 

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'ın bu haftaki seçkisi vibrafonist Joel Ross'dan. #CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, günümüzün gözde caz kadın sanatçılarından oluşan "Artemis" grubunun "In Real Time" albümünden seçtiklerini çalıyor. #CazTutkusu

Caz Tutkusu
Hülya Tunçağ'ın bu haftaki seçkisi iki caz vibrafoncu ve besteciden.
Yuhan Su & Chien Chien Lu #CazTutkusu'yla NTVRadyo'da.
Caz Tutkusu

Caz müziğinin bel kemiği büyük orkestralar;

Birazdan, Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu’nda…

Caz Tutkusu

Önce #WorldCitizenBand, sonra #AlfCarlsson dinleyeceğiz.

Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu

Caz Tutkusu
Hülya Tunçağ bugün Emma Rawicz, Fiona Grond ve Marie Mørck'ten seçtiklerini çalıyor.
#CazTutkusu 
Caz Tutkusu

#HülyaTunçağ 2022 ve 2023’den iki önemli caz albümü seçti;

Brad Mehldau en güzel The Beatles yorumlarıyla, Jacob Karlzon Wanderlust adlı albümünden parçalarla #CazTutkusu’nda.

Caz Tutkusu

#HülyaTunçağ ile CazTutkusu

Caz Tutkusu

#CazTutkusu haberlerden sonra başlıyor.

Hülya Tunçağ, ‘Almanya’nın en iyi davulcusu’ Wolfgang Haffner’i konuk ediyor.

Sanatçıdan önce tangolar, ardından pandemide kaydettiklerini dinleyeceğiz.

Caz Tutkusu

Grammy Ödüllü iki Brezilyalı kadın sanatçı;

Luciana Souza & Eliane Elias

Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu’nda.

Caz Tutkusu

“Elektronik, rock ve caz ögelerini harmanlayan minimalist grup”

İngiliz üçlü Gogo Penguin #CazTutkusu’nda…

Caz Tutkusu

#NotAlone bir süper aile buluşması!

Hülya Tunçağ, "meleklerin sesi"ne benzettiği Randy Esen’in yeni albümünden seçtiklerini çalıyor.

#CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu hafta,

Avrupa caz sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Ash Walker ve NY’li Lakecia Benjamin’den parçalar seçti.

 

#CazTutkusu 

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ Caz Tutkusu'nun bu bölümünü Avrupa'nın en seçkin kontrbasçılarından biri olarak anılan Lars Danielsson'ın "Symhonized" albümüne ayırdı. Gothenburg Symphony ve konukları ile birlikte Lars Danielsson'dan seçkiler NTVRadyo'da.

Caz Tutkusu

Solo albümü #DreamBox ile Pat Metheny, etnik kökenlerini #LoveinExile adlı albümlerinde yansıtan Vijay Iyer, Arooj Aftab, Shazad Ismaily..

İki yeni albümden seçki Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu'nda. 

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ seçkisi; Avishai Cohen Trio...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ yeni bir albüm tanıtıyor;

15 Mayıs 2023 tarihli "Harald Walkete's The Nev York Second Trio" #CazTutkusu'nda...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'dan Terri Lyne Carrington seçkisi NTVRadyo'da.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'dan  Jacob Karlzon seçkisi NTVRadyo'da.

Caz Tutkusu

İlk defa NTVRadyo'da!

Fuat Tuaç, henüz yayınlanmamış albümünden şarkılarıyla #Caztutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Yeni çıkan bir albüm; Re/Construct

Phillip Dornbusch's Projector'a ait...

Hülya Tunçağ, albümden bir seçki sunuyor. #CazTutkusu

Caz Tutkusu

Björk'ü hatırlatan bir ses...

Hülya Tunçağ, her şarkısı bir öykü anlatan Yumi Ito'dan seçti.

#CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu hafta baladlardan oluşan bir program hazırladı.

#CazTutkusu

Caz Tutkusu

Avrupa modern caz sahnesinin heyecan verici işlerinden:

Hollandalı trompetçi Teus Nobel'in Liberty Group ile kaydettiği "Human First" adlı albüm...

Caz Tutkusu

Parlayan bir yıldız; Sanat Deliorman ve Kadınlar Matinesi

Hülya Tunçağ ile CazTutkusu'nda...

Caz Tutkusu

Mikrofon başında Hülya Tunçağ, Luca Di Luzio seçkisiyle...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, 'tatlı alto sesli' Ayşe Gencer'in anısına çalıyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, İsveçli tromboncu Nils Landgren'in albümlerinden, noel şarkılarının jazz yorumlarını paylaşıyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu hafta, modern caz sahnesinin dikkat çeken genç yıldızlarından #NicolaAndrioli'den bir seçki hazırladı.
#CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Burak Bedikyan ve Önder Focan'ın bu yıl çıkan albümlerinden seçti.

#CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'dan caz severlere yeni yıl armağanı...

Anthony Strong, 'birinci sınıf yorumlarıyla' birazdan #CazTutkusu'nda...

Caz Tutkusu

🎷 Hülya Tunçağ bugünkü programında Fredrik Lundin & Odense Jazz Orchestra’nın son albümünden seçtiklerini çalıyor: It Takes All Kinds to Make a World.

#CazTutkusu

Caz Tutkusu

🎸 Hülya Tunçağ bugün uluslararası caz dünyasında dikkat çeken müzisyenlerden Timuçin Şahin’den seçtiklerini çalıyor.
#CazTutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, 2022'in en iyi caz albümlerinden örnekler çalmaya devam ediyor.

#CazTutkusu'nda bu hafta, aynı adlı albümüyle #TheBadPlus var.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, dinleyicilerini Danimarkalı kemancı Line Kruse ile buluşturuyor.

#CazTutkusu birazdan NTVRadyo'da.
Buradan dinlemek için link bio'da.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Eylül'de çıkan albümlerden birini çalıyor; Joshua Redman Quartet'ten Long Gone...

The Guardian'a göre 'yılın en iyi albümü'nden bir seçki birazdan #CazTutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Caz dünyasının ustalarından Bill Evans, Trio'suyla #CazTutkusu'nda...

Caz Tutkusu

Günümüzün genç kadın caz orkestra şeflerinden biri de Kathrine Windfeld...

Windfeld, 2012'de kurduğu orkestrası #KathrineWindfeldOrchestra ile Caz Tutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu'nda İtalya'dan genç piyanist Alessandro Scobbio var.
Hülya Tunçağ seçkisini dinleyin...

Caz Tutkusu

Günümüzün en iyi gruplarından;
Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu'nda bu hafta 'The Soul Jazz Orchestra" var.

Caz Tutkusu

#radyodacaz🎹

#HülyaTunçağ, 2021'de çıkan ilginç albümleri çalıyor.

Bu hafta programda Ganalı Djembe ustası Weedie Braimah var.

Caz Tutkusu

#radyodacaz🥁

Carole Nelson Trio'dan Night Vision...

Hülya Tunçağ seçkisi #CazTutkusu programıyla NTVRadyo'da

Caz Tutkusu

İki güzel albümden yorumlar...
Önce Avustralyalı gitarcı James Muller, sonra New Yorklu gitarcı Nir Felder, CazTutkusu'nda...

Caz Tutkusu

#CazTutkusu'nda🎺

🎷Norveçli genç cazcı Marius Neset, Danimarka Radyosu Büyük Orkestrası ile çalıyor.

#radyodacaz🥁

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu'nda;

Brezilyalı şarkıcı Luciano Souza ve WDR Big Band - Batı Alman Radyosu Büyük Orkestrası'nın 2020 yılında yayınladığı "Storytellers" albümünden yorumlar.

Caz Tutkusu

🎶 Ağız armonikasıyla modern caz...
Hülya Tunçağ bugün İsviçre’den Gregoire Maret’nin albümlerinden seçtiklerini çalıyor.

Caz Tutkusu

#CazTutkusu'nda Küba esintileri... 🎹 Kübalı caz piyanisti Gonzalo Rubalcaba 2021'de çıkan iki albümünden seçkiyle haberlerden sonra NTVRadyo'da...

Caz Tutkusu

#radyodacaz 🥁

Hülya Tunçağ ile #CazTutkusu'nda bugün 'güzel bir konser ortamı' var.

Eric Harland'ın konser albümü "Voyager : Live By Night"'dan bir seçki

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'ın, saksafoncu ve besteci Trish Clowes seçkisi... İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

#CazTutkusu 🎷

Jon Batiste'in We Are, Kurt Elling'in Super Blue'sundan bir seçki...

Hülya Tunçağ çalıyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, "Heyecan verici" bulduğu 'Moritz Preisler Trio'dan seçkiyle...

Caz Tutkusu

Rock'tan uzak kalamayan bir caz piyanisti...
Brad Mehldau'nun "Jacob's Ladder" albümünden seçki Caz Tutkusu'nda..

Caz Tutkusu

"Sessizlikten sonra anlatılamayanı en iyi anlatan..."
Hülya Tunçağ, bu hafta "The New York Second" ile tanıştırıyor bizi..

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu hafta, arpın antik sesini caz müziğinde kullanan Brandee Younger'ı konuk ediyor.

Caz Tutkusu

August, Caz Cuz, Deniz Akan Trio, Gökhan Ulusoy Trio, Kick The Switch...
Hülya Tunçağ, 28. İstanbul Caz Festivali'nin Genç Caz finalistlerinden bir seçki hazırladı.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, 2020 ve 2021'in modern caz albümlerinden bir seçki hazırladı.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu bölümü, Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden ve eğitmenlerinden Sibel Köse ile piyanist Michiel Borstlap iş birliğine ayırıyor. Caz Tutkusu'nda, 'Love Songs' zamanı...

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu'nda 64. Grammy adaylarını dinlemeye devam ediyoruz.
Adaylardan biri de ünlü gitarist Pat Metheny idi...
Kendisinin halihazırda 20 Grammy ödülü olduğunu belirtelim...
İyi dinlemeler...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Grammy'ye aday olan cazcıları tanıtmaya devam ediyor.
Bu kayıtta "en iyi büyük caz topululuğu albümü" dalı adaylarından bir seçki dinleyeceğiz.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, 64. Grammy Müzik Ödülleri'ne aday gösterilen cazcılardan en beğendiklerini çalıyor.

Caz Tutkusu

🎅🎷Stan Kenton Orkestra, Nat King Cole, Aretha Franklin, Carmen McRae, Yellowjackets, Al Jarreau, Jon Bastiste...

Hülya Tunçağ seçkisiyle 2021 yılının son programında, noel şarkılarının caz yorumlarını dinliyoruz.

Caz Tutkusu

Jon Batiste, Terence Blanchard, Gonzalo Rubalcaba, Pat Metheny...

Hülya Tunçağ, 64. Grammy için caz müzik adaylarından seçtiklerini anlatıyor ve dinletiyor.

Caz Tutkusu

#CazTutkusu
Gerry Gibbs & Thrasher Dream Trio, Kurt Elling & Charlie Hunter, Gretchen Parlato, Esperanza Spalding...
Hülya Tunçağ bugün 64. Grammy için caz müzik adaylarından seçkileri sunmaya devam ediyor...

Caz Tutkusu

#CazTutkusu
Christian Scott aTunde Adjuah, Terence Blanchard, Jon Batiste ve Chick Corea..
Hülya Tunçağ bugün 64. Grammy için caz müzik adaylarından seçki hazırladı.


Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, bugüne dek pek çok ödüle layık görülen Danimarkalı müzisyen/gitarist Jakob Bro ile kontrbasçı Thomas Morgan ve davulcu Joey Baron'ın konser kaydından seçkiler paylaşıyor... Herkese iyi dinlemeler...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Amerikalı caz tenörü, bas tromboncu, besteci ve yapımcı Michael Dease'den seçkiler sunuyor.

Caz Tutkusu

🎹Hülya Tunçağ bu hafta kuzeyli cazcılardan bir seçkiye yer veriyor.

Lars Danielsson ve Hanna Marieke Trio...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Caz Tutkusu'nun bu bölümünde alto saksofoncu ve besteci Immanuel Wilkins ve İsrailli piyanist Roy Mor'dan seçkiler sunuyor.


Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, bu hafta Panamalı piyanist Danilo Perez'i tanıyor, sanatçının eserlerinden örnekler çalıyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'dan pazar gününüzü güzelleştirecek parçalar Caz Tutkusu'nda.


Caz Tutkusu

Irkçılık, depresyon, kalp kırıklığı, başarılar ve iyileşme üzerine bir albüm; This is Me, This is Us! Genç kuşağın usta yorumcularından vibrafoncu Jalen Baker, Hülya Tunçağ anlatımıyla Caz Tutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Piyanist Noah Haidu, cazın büyükleri Buster Williams (bas) ve Billy Hart (davul) ile bir araya gelerek Keith Jarrett'e odaklanıyor. Hülya Tunçağ, Slowly: Song for Keith Jarrett albümünden seçkiler sunuyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Piyanist ve besteci Noah Haidu'dan seçkiler paylaşıyor.

Caz Tutkusu

İtalyan piyanist Giovanni Guidi, NY caz sahnesinin yıldızlarından James Brandon Lewis ve tenor saksafoncu Dave McMurray Caz Tutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, 2021'in dikkati çeken albümlerinden örnekler veriyor. Bu hafta dinleyeceğimiz sanatçılar; James Francies, Graham Costello ve Amaro Freitas...


Caz Tutkusu

Japon ezgilerini olağanüstü doğaçlama yeteneğiyle sentezleyen, Berklee Müzik Okulu'ndan yüksek dereceyle mezun olan, caz dünyasının ender kadın kemancılarından Tomoko Omura, Caz Tutkusu'nda.

Caz Tutkusu

Türkiye'de caz müziğinin tanınması ve sevilmesi anahtar bir rol oynayan deneyimli radyo programcısı Hülya Tunçağ, pandemi döneminde çıkış yapan albümlerden seçkiler sunuyor. Kimler var?
Dara Tucker, Ledisi, Mario Biondi, Roxana Amed, Michael Mayo... Herkese iyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

"Genç kuşağa örnek olabilecek ustalardan..."
Münir Nurettin'in oğlu, Timur Selçuk'un kardeşi.
Hülya Tunçağ, davulcu, besteci ve aranjör Selim Selçuk'un "Miles Kuçles" albümünden şarkılar çalıyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, "ilginç bir modern caz anlayışı var" dediği, caz dünyasındaki ender kadın trompetçilerden Yazz Ahmed'i anlatıyor, albümlerinden şarkılar çalıyor.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bugün iki caz vokali konuk ediyor;
4 oktav sesiyle bilinen Dee Daniels ve derin bariton sesli Gregory Porter, saat 14.10'da CazTutkusu'nda...


Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, pandemi döneminde üretmeye ve paylaşmaya devam ederek albüm yayınlan iki önemli caz sanatçısından seçkiler sunuyor.
Jason Moran ve Vijay Iyer...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ #CazTutkusu'nda Esbjörn Svensson'nın 13. ölüm yıldönümü anısına E.S.T'nun anma kayıtlarından seçkiler sunuyor.

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu'nda, Amerikalı caz bestecisi, piyanist ve caz orkestrası şefi Duke Ellington'ı anıyoruz. Hülya Tunçağ'ın seçtiği şarkıları dinleyin.

Caz Tutkusu

Modern caz sahnesinden iki genç yorumcusu; tenor saksafoncu James Brandon ve trompetçi Ambrose Akinmusire’i CazTutkusu’nda Hülya Tunçağ’ın müzik seçimleri ve anlatımıyla dinleyin...

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ zaman yolculuğu yapıyor ve 2009 yılında bir caz konserine götürüyor bizi. Cazın büyülü sesi Billie Holiday için Caz Tutkusu'nda dinleyin, "Celebrating Billie Holiday"

Caz Tutkusu

Caz dünyasının önemli isimlerinden, NTVRadyo programcısı Hülya Tunçağ ile elektronik müziğin önemli isimlerinden oğlu Tan Tunçağ bir arada. Müziği konuştular, Hülya Tunçağ elektronik, Tun Tunçağ ise caz müzikten seçtiklerini çaldı. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

Davulcu ve yapımcı Anders Thorén tarafından bir caz projesi başlatılan, Norveçli caz beşlisi; Nordic Circles bu hafta Hülya Tunçağ ile Caz Tutkusu’nda

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ ile Caz Tutkusu’nda bu hafta; Philadelphi’lı besteci, aranjör, usta yorumcu, orkestra şefi ve 6 Grammy ödüllü Christian McBride ve onun 18 kişilik büyük orkestrası var. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu hafta, klasik eğitiminin yansıması titizliğinin yanında köklerinden gelen coşkulu stiliyle Küba asıllı besteci ve piyanist Aruán Ortiz'i anlatıyor. Üst düzeyde modern trio yorumları Caz Tutkusu'nda dinleyin.

Caz Tutkusu

Keskin, etkileyici ve çarpıcı yorumuyla bu bölüm Caz Tutkusu'nda Julian Lage var. On yıldan fazla bir süredir kusursuz tekniğiyle Amerikan müzik tarihinin sayısız türünü araştıran Lage'i, Hülya Tunçağ seçkisi ve anlatımıyla dinleyin.

Caz Tutkusu

2021 Grammy Müzik Ödülleri'nde 'En iyi Caz Vokal Albümü' dalında ödül alan albüm Kurt Elling Featuring Danilo Pérez – Secrets Are The Best Stories albümünü Hülya Tunçağ anlatımıyla dinlemiştik. Bu hafta ise 63. Grammy ödüllerine aday olan sanatçıların albümlerinden eserlerini dinliyoruz. Caz Tutkusu'nda bu hafta; Carmen Lundy, Kenny Washington, Somi With Frankfurt Radio Big Band, Thana Alexa yorumları NTVRadyo'da.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ Caz Tutkusu'nda, İsrailli usta basçı Avishai Cohen'in Arvoles ve Christian Sands'in Be Water albümünden seçkiler paylaşıyor. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

63. Grammy Müzik Ödülleri'nde en iyi caz vokal albümü seçilen Kurt Elling Featuring Danilo Pérez – Secrets Are The Best Stories albümünü ve Kurt Elling'i, Caz Tutkusu'nda Hülya Tunçağ anlatımıyla dinleyin.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'ın Caz Tutkusu seçkisinde, dikkat çeken yorumuyla genç trompetçi Philip Dizack var. Night Descends, Yêle, End of An Era, Take Me With You eserlerini, Hülya Tunçağ anlatımıyla dinleyin.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, Tel Aviv'den, New York caz sahnesine geçiş yapan, kendine has tenor tonuyla konuşulan, saksafoncu Oded Tzur'tan seçtiği parçaları paylaşıyor. Oded Tzur'un ilk dörtlüsünde yer alan ve 2000 yılının parlayan yıldızı olarak anılan Shai Maestro da Caz Tutkusu'nda. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ bu programda 63. Grammy Müzik Ödülleri'nde en iyi doğaçlama caz solo adaylarından seçkiler sunuyor; Pachamama, Regina Carter Celia, Gerald Clayton Programın kapanışı ise en iyi Latin Caz albümü Trane's Delight'tan; Sube, Poncho Sanchez İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ'ın bu hafta sonu "Caz Tutkusu" seçkisi, sevgili şarkılardan oluşuyor. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

79 yaşındaki caz efsanesi Chick Corea hayatını kaybetti. NTVRadyo'nun arşividen Hülya Tunçağ'ın hazırlayıp sunduğu Chick Corea bölümünü anımsıyoruz. İyi dinlemeler.

Caz Tutkusu

Bu programda Hülya Tunçağ ile 2021, 63. Grammy Müzik Ödülleri en iyi doğaçlama solo adaylarından seçkiler dinliyoruz. Keyifli dinlemeler. Guinivere – Christian Scott Atunde Adjuah All Blues – Chick Corea Moe Honk – Joshua Redman

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Hülya Tunçağ, bu kez 3 usta trompetçi Dave Douglas, Enrico Rava, Avishai Cohen'in 2011'de "Tea For 3" adlı Avrupa turnesine, İspanya'nın Bask bölgesindeki San Sebastian konserine götürüyor bizi. Seçtiklerini çalıyor. İyi dinlemeler (Yayın tarihi: 15 Kasım 2020)

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu, 20 ve 21’nci yüzyılın sanat müziği olarak nitelenen caz, geçmişten bugüne Caz Tutkusu programında. Yeni caz kayıtları,özellikle Avrupa’da bu sanatın aldığı yol, örnekleriyle dinleyiciye tanıtılıyor. Hülya Tunçağ uzun yıllar, TRT RADYO-3’de dış yapımcı olarak “Günümüzde Caz” adlı programı yaptı; 2010 yılında İstanbul Caz Festivali’nin “Yaşamboyu Başarı” ödülüne layık görüldü.

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu, 20 ve 21’nci yüzyılın sanat müziği olarak nitelenen caz, geçmişten bugüne Caz Tutkusu programında. Yeni caz kayıtları,özellikle Avrupa’da bu sanatın aldığı yol, örnekleriyle dinleyiciye tanıtılıyor. Hülya Tunçağ uzun yıllar, TRT RADYO-3’de dış yapımcı olarak “Günümüzde Caz” adlı programı yaptı; 2010 yılında İstanbul Caz Festivali’nin “Yaşamboyu Başarı” ödülüne layık görüldü.

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu

Caz Tutkusu