Beşeri Münasebetler
Beşeri Münasebetler

Bölüm 147 - Aktif hareketlilik

Beşeri Münasebetler

"Neden İletişim?" sorusunun merkezde olduğu ve buna ilişkin yanıtların arandığı buluşmaya aracılık eden bir program "Beşeri Münasebetler". Gündelik ilişkilerimiz içinde "olmazsa olmaz" olan iletişim. Alınan kararların etkili hale gelebilmesi ya da olası sorunların ötesine geçebilmek iletişime ve tabii iletişimsizliğe bağlı. Bugün yeni teknolojilerin, sosyal medyanın ve farklı mecraların dünyamızı sardığı bir ortamda ya da krizler ile karşı karşıya kaldığımız dönemde "iletişim" ana tartışma konusu.

O halde gelin, yaşadıklarımızı farkederken ve konuşurken bu konuların içinde "neden iletişim" ve "nasıl iletişim" konularına da beraber bakalım. "Beşeri Münasebetler" bu amaçla bir buluşma noktası.

Prof.Dr. Nezih Orhon, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi. Bu fakültede dekanlık görevinin ardından halen Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor. İletişim ve medya alanı ile ilgili çok sayıda ulusal - uluslararası projede farklı görevlerde yer aldı; iletişim danışmanlığı görevlerinde bulundu. ABD, Fransa ve Hollanda devlet burslusu olarak yurt dışında çalışmalara, projelere katıldı. Alanı ile ilgili çok sayıda makale ve kitabın yazarı.