Dinle - Yoga

Sengül Dağdeviren’le Yoga Dersleri -

Yoga beden ve zihni birlikte çalıştıran, deneyim odaklı bir pratik. 5 bin yıllık kökeninden beslenerek, 150 yılı aşan bir süredir tüm dünyada insanlara “kendine iyi bakma sanatı” olarak her gün, her yerde işe yarayabilecek bir yol sunuyor.

Sanskritçe “bütünlük” anlamına gelen yoga çalışmalarının özü “dengeyi gözetmek.”
Yoga pratiklerinde nefes ile propisiyetif ve vestibüler duyu başta olmak üzere tüm algılara yönlendirilen eş zamanlı dikkat, zihni de içine katarak süreci, deneyimi öne çıkarıyor, farkındalığı besliyor.

Sengül Dağdeviren bu programda dinleyicilerle yoga ve benzer deneyimlerini paylaşmayı, kavram ve teorileri anlatmayı, pratik egzersizler yaptırmayı amaçlıyor. Bunu yaparken de dinleyicileri "duyularını ve doğayı yargısız bir dikkatle dinlemeye" davet ediyor. Programın adı bu nedenle “Dinle!”

DİNLE 15 günde bir NTVRadyo'da yayınlanıyor. Kaçırdığınız bölümlere bu sayfadaki kayıtlardan ya da Apple, Google, Spotify'daki DİNLE - Yoga Dersleri (NTVRadyo) podcast hesaplarından ulaşabilir, istediğiniz zaman istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz

SENGÜL DAĞDEVİREN KİM?

Bir bankada başekonomist olarak çalışırken, emekli olmaya karar verdi. Sırasıyla yin yoga, temel yoga, çocuk ve aile yogası uzmanlık eğitimi aldı.

Halen yoga eğitmenliğini sürdürüyor. Bir yandan da zihnin ve bedenin çalışması, uyumu, yoga felsefesi üzerine okumalar yapıyor.

Sengül Dağdeviren’le yoga deneyimi her ayın ikinci ve dördüncü pazar günü saat 09.30 ve 18.30'da NTVRadyo’daSengül
Dağdeviren’le
yoga deneyimi
her ayın
ikinci ve dördüncü
pazar günü
saat 09.30 ve 18.30'da
NTVRadyo’daprogram podcast listesi >>