« diğer program podcastleri için tıklayınız

Başkomser Nevzat’ın Maceraları

RADYO TİYATROSU

“Kusursuz cinayet yoktur!”

Ahmet Ümit’in ünlü polisiye roman kahramanı Başkomser Nevzat gizemli, tuhaf cinayet vakalarını, muavini Ali ile birlikte NTV Radyo'da çözüyor. 

Daha önce televizyon dizisi ve sinema filmine konu olan Başkomser Nevzat’ın maceraları geçen yıl NTV Radyo'ya uyarlandı.  "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir" ve "Agatha’nın Anahtarı" kitaplarından sonra, Başkomser Nevzat 4 Temmuz 2015'ten itibaren "İstanbul Hatırası"ndaki maceralarıyla NTV Radyo dinleyicileriyle buluşuyor. "Radyo tiyatrosu" formatında NTV Radyo için uyarlanan İstanbul Hatırası'nda Başkomser Nevzat’a ünlü seslendirme sanatçısı Nuri Gökaşan hayat veriyor. Prodüksiyonu ise Cengiz Saral yapıyor.

"İstanbul Hatırası" maceralarında bir taraftan suçlu, kurban ve masum insanların yaşamına girerek katili bulmaya çalışırken, diğer taraftan entrika içinde İstanbul’un Byzantion’dan günümüze uzanan tarihine tanık olacağız.

Başkomser Nevzat'ın maceralarının tümünü radyoda yayınlandıktan sonra, bu sayfadaki arşivden dinleyebilirsiniz.

Başkomser Nevzat kimdir?

Yazar Ahmet Ümit kahramanını, “alaturka bir kişilik” diye niteliyor. 50’li yaşlarını süren Nevzat yanlız yaşayan, suskun, çok alışık olmadığımız bir kahraman. Polisliğe alaylı olarak başlayıp, mesleğin bütün kademelerinde bulunmuş. Başarı kadar başarısızlıkları da yaşamış, İstanbul’u avucunun içi gibi tanıyan, suçlu psikolojisini iyi bilen biri.

Başkomser Nevzat ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.